Greek Gleeks

Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

A greek fan community for Fox's tv series Glee


+24
Stavroula
Nireta
Fotis333
xeniasim
_kakia_
AuntieSnixxx
Demetrius13
Litsa
mariarena
Nokato
xxMariaxx
LoLa
Henry
santanna
Katerina
puuuurfect
iChrisKarajohn
kaiti85
Karadori
Grleek
maria 200405
PrincessDem
Anastasia Samis
constadinos
28 απαντήσεις

    Συστήσου και μπες στην ομάδα μας... :D

    constadinos
    constadinos
    Admin


    Αριθμός μηνυμάτων : 83
    Points : 217
    Reputation : 10
    Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2012
    Ηλικία : 35
    Τόπος : Αθήνα

    Συστήσου και μπες στην ομάδα μας... :D Empty Συστήσου και μπες στην ομάδα μας... :D

    Δημοσίευση από constadinos Δευ Φεβ 20, 2012 5:15 pm

    Ας κάνουμε λοιπόν μια αρχή!
    Μια ομάδα δεν μπορεί να δέσει αν δεν γνωριστούν τα μέλη της, οπότε... ας αρχίσει ένας ένας με τη σειρά να λέει το όνομά του, την πόλη που μένει, τον αγαπημένο του χαρακτήρα από τη σειρά και το αγαπημένο του τραγούδι (από τη σειρά ασφαλώς). Αν θέλετε να πείτε κι άλλα... just do it! Feel free... αλλά σε λογικά πλαίσια πάντα! Smile
    Και κάνω την αρχή, λοιπόν...

    Με λένε Κωνσταντίνο, σπουδάζω στην Αθήνα, αγαπημένος μου χαρακτήρας είναι ... ο Kurt(νομίζω! βασικά και η Rachel... και η Santana... και o Blaine.. και... grr! Είναι δύσκολο! :S :S Razz ) και αγαπημένο τραγούδι ως τώρα στη σειρά (νομίζω ότι Razz ) είναι το sunny I love New York/New York,New York sunny ... καθώς έχω μια ιδιαίτερη συμπάθεια στην πόλη και οι σκηνές από το αντίστοιχο κομμάτι του επεισοδίου ήταν AWESOME!!


    Έχει επεξεργασθεί από τον/την ConSTARdinos στις Τρι Φεβ 21, 2012 6:52 am, 2 φορές συνολικά
    Anastasia Samis
    Anastasia Samis


    Αριθμός μηνυμάτων : 14
    Points : 22
    Reputation : 4
    Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2012
    Ηλικία : 30

    Συστήσου και μπες στην ομάδα μας... :D Empty Απ: Συστήσου και μπες στην ομάδα μας... :D

    Δημοσίευση από Anastasia Samis Δευ Φεβ 20, 2012 5:48 pm

    Με λενε Αναστασια και ειμαι καλα! Wink
    Μενω και σπουδαζω στο ομορφο Ναυπλιο! Ειχα ακουσει για το Glee πριν δυο χρονια απο 4 πορομενες φιλες μου, τις εβλεπα να τραγουδουν με τετοιο παθος και ελεγα μα τοσο καλο ειναι! Surprised Arrow Μου αρεσε παρα πολυ το θεμα και ειχα ακουσει και δει ορισμενα τραγουδια αλλα λογο 2Λυκεου ειπα να το ξεκινησω μετα τις Πανελληνιες! Ετσι στις ενδοσχολικες ειδα τα DVD του 1 κυκλου και τρελαθηκα! Shocked
    Αγαπημενος χαρακτηρας BRITTANY Rolling Eyes Εχω παρα πολλα αγαπημενα τραγουδια αλλα θα πω τρια "As long as you're there", "Rolling in the deep" και "My cup"!
    Καληνυχτα! Sleep Θα τα πουμε συντομα!
    PrincessDem
    PrincessDem


    Αριθμός μηνυμάτων : 11
    Points : 11
    Reputation : 0
    Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2012
    Ηλικία : 36

    Συστήσου και μπες στην ομάδα μας... :D Empty Απ: Συστήσου και μπες στην ομάδα μας... :D

    Δημοσίευση από PrincessDem Δευ Φεβ 20, 2012 7:02 pm

    Γεια σας κι από μένα! Είμαι η Δήμητρα και είμαι gleek εδώ και πολύ καιρό. Μένω στην Αθήνα και είμαι δασκάλα. Γενικά έχω μια ιδιαίτερη λατρεία στα μιούζικαλ, οπότε το Glee μου έκανε κλικ από την αρχή... Very Happy Αγαπημένοι χαρακτήρες θα τολμήσω να πω ότι είναι η Rachel και ο Kurt αν και πραγματικά τους αγαπώ όλους εξίσου... Απλώς οι συγκεκριμένοι δύο μου θυμίζουν περισσότερο τον εαυτό μου από πλευράς τρέλας και γι' αυτό έχουν ξεχωριστή θέση στην καρδιά μου!!! I love you Για τραγούδια μη ρωτάτε καν. Είναι τόσα μα τόσα πολλά που δεν μπορώ να διαλέξω. Αυτά προς το παρόν... Θα έβαζα τώρα ένα χρυσό αστέρι σαν τη Rachel αλλά λέω να συμβιβαστώ με αυτό... Like a Star @ heaven lol! Keep gleeking παιδάκια!!!
    maria 200405
    maria 200405


    Αριθμός μηνυμάτων : 22
    Points : 33
    Reputation : 9
    Ημερομηνία εγγραφής : 21/02/2012
    Ηλικία : 35
    Τόπος : thessaloniki

    Συστήσου και μπες στην ομάδα μας... :D Empty Απ: Συστήσου και μπες στην ομάδα μας... :D

    Δημοσίευση από maria 200405 Τρι Φεβ 21, 2012 1:36 am

    Καλημέρα, παιδιά, με λένε Μαρία, είμαι 23 χρονών και είμαι από Θεσσαλονίκη. Ακούω πόλυ Adele κι έτσι έμαθα και το Glee όταν πρωτοβγήκε το Rumour Has It/Someone Like You από τα κορίτσια του Glee, το λάτρεψα κι έχω κολλήσει για τα καλά...! Όπως καταλαβαίνετε το αγαπημένο μου τραγούδι είναι το Rumour Has It/Someone Like You αλλά και πολλά άλλα ... Αγαπημένος Χαρακτήρας .. η Santana και ο Sam!
    Grleek
    Grleek


    Αριθμός μηνυμάτων : 3
    Points : 3
    Reputation : 0
    Ημερομηνία εγγραφής : 21/02/2012
    Ηλικία : 32

    Συστήσου και μπες στην ομάδα μας... :D Empty Απ: Συστήσου και μπες στην ομάδα μας... :D

    Δημοσίευση από Grleek Τρι Φεβ 21, 2012 2:50 am

    OK , my turn.. Με λένε Λευτερη (ωραία ιδέα με αυτό το με λένε, τώρα αισθάνομαι πως είμαι σε group therapy) , σπουδάζω στο τει χαλκίδας αλλα πηγαινοέρχομαι (ναι είναι τόσο κουραστικό όσο ακούγεται), αγαπημένος χαρακτήρας Rachel η Finn, αγαπημένο song μάλλον αυτό με το οποιο ξεκίνησαν όλα, Dont stop Believing. Το glee ξεκίνησα να το βλέπω τυχαία, συγκεκριμένα είχε ένα αφιέρωμα στο FREE νομίζω για σειρές του εξωτερικού , k ήθελα να ξεκινήσω να δω μια k ήμουν ανάμεσα σε The Vampire Diaries και Glee, και τελικά διάλεξα GLEE! xD .. Γενικά μ αρέσει αυτή η σειρά γιατί όχι μονο χάρη σε αυτή κατάφερα να ξεπεράσω οποια ρατσιστική συμπεριφορά είχα γενικά αλλα με βοηθησε σε δύσκολες στιγμές... Γενικά πιστεύω με μια φράση αυτό που μου έμαθε αυτή η σειρά είναι να μην κρίνω κάποιον πριν το γνωρίσω...
    avatar
    Karadori


    Αριθμός μηνυμάτων : 2
    Points : 2
    Reputation : 0
    Ημερομηνία εγγραφής : 21/02/2012

    Συστήσου και μπες στην ομάδα μας... :D Empty Απ: Συστήσου και μπες στην ομάδα μας... :D

    Δημοσίευση από Karadori Τρι Φεβ 21, 2012 3:24 am

    Hi !!
    Με λένε Θεοδώρα είμαι 18 και είμαι από την Πάτρα και παρακολουθώ το Glee κάτι παραπάνω από 2 χρόνια!!!με κόλλησε η καθηγήτρια των Αγγλικών μου και από τοτε είμαι κολλημένη απίστευτα.....αγαπημένο χαρακτήρα ειλικρινά μην με βάλετε να επιλέξω δν μπορώ να το κάνω όλοι τους είναι υπέροχοι.......τα τραγούδια είναι πάρα πολλά αλλα θα πω ενδεικτικά Rumour has it/Someone like you και You can't stop the beat... Very Happy
    kaiti85
    kaiti85


    Αριθμός μηνυμάτων : 1
    Points : 1
    Reputation : 0
    Ημερομηνία εγγραφής : 21/02/2012
    Ηλικία : 39
    Τόπος : Volos

    Συστήσου και μπες στην ομάδα μας... :D Empty Απ: Συστήσου και μπες στην ομάδα μας... :D

    Δημοσίευση από kaiti85 Τρι Φεβ 21, 2012 4:59 am

    Καλησπέρα, με λένε Κατερίνα, είμαι 27 χρονών από Βόλο και τον τελευταίο χρόνο έχω γίνει και εγώ μια φανατική Gleek! <3

    Στην αρχή δεν το πίστεψα ότι ήταν καλό (και πιστέψτε με βλέπω πολλές ξένες σειρές) αλλά 2 φίλοι μου με παρέσυραν και... here we are..!!

    Πολλοί αγαπημένοι χαρακτήρες αλλά νομίζω έχω μια μικρή κλίση προς Santana..!! Αγαπημένα τραγούδια Rumor Has it/Someone like you και το Don't Stop Believing... Είναι και άλλα πολλά σαφώς!

    Μεγειά το φόρουμ και θα τα λέμε...!!
    iChrisKarajohn
    iChrisKarajohn


    Αριθμός μηνυμάτων : 36
    Points : 55
    Reputation : 10
    Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2012
    Ηλικία : 31
    Τόπος : Crete

    Συστήσου και μπες στην ομάδα μας... :D Empty Απ: Συστήσου και μπες στην ομάδα μας... :D

    Δημοσίευση από iChrisKarajohn Τρι Φεβ 21, 2012 5:18 am

    Heyy...Μεγεια το φορουμ. Ειμαι η Χρυσανθη και σπουδαζω Ιατρικη στο Ηρακλειο (1ο ετος).

    Στην 2α Λυκειου η καθηγητρια των αγγλικων μου με ειχε πρηξει να δω glee και το πεισμα μου ειναι τοσο μεγαλο που αρνιομουν. Καποια στιγμη μου τελειωσαν οι σειρες π εβλεπα εκεινη την στιγμη κ ειπα να το δοκιμασω και κολλησα.

    Στο glee αγαπημενοι χαρακτηρες ειναι Quinn και Santana. Αρχικα ηταν η Rachel και ο Puck αλλα πιστευω οτι οι RIB απετυχαν στην αναπτυξη των χαρακτηρων τους.

    Αγαπημενα τραγουδια: Someone Like You/Rumour has it. I feel pretty/Unpretty. Somebody to Love. Don't stop Believing.

    Επισης μου αρεσε αρκετα η Mercedes στην πρωτη σεζον κ τα τραγουδια της, τωρα οχι κ τοσο. Αυτααα!! Smile
    puuuurfect
    puuuurfect


    Αριθμός μηνυμάτων : 1
    Points : 1
    Reputation : 0
    Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2012
    Ηλικία : 33

    Συστήσου και μπες στην ομάδα μας... :D Empty Απ: Συστήσου και μπες στην ομάδα μας... :D

    Δημοσίευση από puuuurfect Τρι Φεβ 21, 2012 6:06 am

    Όνομα: Νικολέττα

    Ηλικία: 20 (σχεδόν 21)

    Σπουδές: Πληροφορική και Μ.Μ.Ε. στον Πύργο Ηλείας

    Αγαπημένος χαρακτήρας: SANTANA (Εξαιτίας της Naya κυρίως)

    Αγαπημένα τραγούδια:
    Ice ice bb
    Όχι πλάκα κάνω
    Rumor Has It/ Someone Like You
    We are young
    Smooth Criminal

    Και άλλα πολλά...!

    MISSION ACCOMPLISHED
    Katerina
    Katerina


    Αριθμός μηνυμάτων : 18
    Points : 23
    Reputation : 1
    Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2012
    Ηλικία : 32
    Τόπος : Lima Heights Adjacent

    Συστήσου και μπες στην ομάδα μας... :D Empty Απ: Συστήσου και μπες στην ομάδα μας... :D

    Δημοσίευση από Katerina Τρι Φεβ 21, 2012 6:12 am

    Να συστηθώ και εγώ μιας και τώρα το είδα αυτό το post! Με λένε Κατερίνα (ναι, δεν το είχατε καταλάβει από το username... anywayz Razz), κοντεύω τα 20, αλλά για την ώρα θα λέμε ότι είμαι 19. Μένω και σπουδάζω στην Αθήνα (Πληροφορική και Τηλεπικοινωνίες - 2ο έτος).
    Ξεκίνησα να βλέπω Glee το καλοκαίρι επειδή ξέμεινα από σειρές, αν και στην αρχή μου φαινόταν χαζό. Δεν μπορώ να πω το ίδιο πια. Αγαπημένος μου χαρακτήρας είναι η Santana, για όσους δεν το ξέρουν ήδη. Αγαπημένο τραγούδι το Rumour Has It/Someone Like You Smile
    Αγαπάω ιδιαίτερα την μουσική και τα musicals, έχω τρελή αδυναμία στην Idina Menzel και στην Naya Rivera.
    Αυτά για την ώρα! Nice to meet you, everyone! Very Happy
    santanna
    santanna
    Admin


    Αριθμός μηνυμάτων : 57
    Points : 96
    Reputation : 15
    Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2012

    Συστήσου και μπες στην ομάδα μας... :D Empty hiiii

    Δημοσίευση από santanna Τρι Φεβ 21, 2012 7:14 am

    Hello και από μένα! Το όνομά μου είναι Άννα, είμαι 21 και βλέπω Glee από τον Δεκέμβριο του 2009! Τρελαίνομαι για μουσική, sports και musical theater. Σπουδάζω Πληροφορική στο ΟΠΑ.

    Έχω σε μεγάλη εκτίμηση το Glee για δύο λόγους: πρώτον, μου διεύρυνε τους μουσικούς μου ορίζοντες σε ΤΕΡΑΣΤΙΟ βαθμό, και δεύτερον (σημαντικότερο), με έκανε να τραγουδάω χωρίς να ντρέπομαι.. Ξέρω ότι ακούγεται αστείο για μερικούς αλλά είναι αλήθεια, πριν το 2009 παρόλο που πάντα μου άρεσε το τραγούδι, δεν τραγουδούσα γιατί ντρεπόμουν.

    Πάντως χάρηκα πάρα πολύ όταν βρήκα το fan club στο facebook (και τώρα αυτό), κανένας γνωστός μου δεν ήξερε το Glee και το ότι υπάρχουν 400κάτι άτομα που απολαμβάνουν και εκείνοι το Glee, μου δίνει μεγάλη χαρά. Ελπίζω να γίνουμε ακόμα πιο πολλοί!

    Δεν έχω αγαπημένο τραγούδι, (θα ήταν σαν να με ρωτάγανε ποιό απ'τα παιδιά μου αγαπώ πιο πολύ) αλλά τρέφω μια ιδιαίτερη συμπάθεια για τις φωνές των Lea, Naya and Kevin.

    p.s. μπορείτε αν θέλετε να ακούσετε τα τραγούδια μου εδώ: linkie
    Henry
    Henry


    Αριθμός μηνυμάτων : 10
    Points : 13
    Reputation : 0
    Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2012
    Ηλικία : 32

    Συστήσου και μπες στην ομάδα μας... :D Empty Απ: Συστήσου και μπες στην ομάδα μας... :D

    Δημοσίευση από Henry Τρι Φεβ 21, 2012 8:10 am

    Να συστηθώ και εγώ με την σειρά μου. Με λένε Χάρη, είμαι απο την Αθήνα αλλα σπουδάζω Πατρα στο Τμήμα Φαρμακευτικής του Π.Πατρών βέβαια πηγαινοέρχομαι αρκετά συχνα Αθήνα (καταντά να είμαι περισσότερο Αθήνα απο Πάτρα Smile ). Είμαι 20(κοντα στα 21). Ξεκίνησα να βλέπω το Glee με ένα παράδοξο τρόπο. Η καλύτερη μου φίλη είχε κολλήσει με τα τραγούδια της σειράς και με κόλλησε, οπότε κάποια στιγμή είπα να δώ κανενα βίντεο στο youtube, ε και το ενα εγινε 2 κ.ο.κ και κατέληξα να βλέπω το τέλος της 1ης season της σειράς.

    Ο αγαπημένος μου χαρακτήρας είναι ο Artie (ίσως o Sam και ο Rory και η Quinn(αχχχχ)) και το αγαπημένο μου τραγούδι είναι και για μένα (όπως και του Κωνσταντίνου) το I love New York/New York,New York Very Happy
    constadinos
    constadinos
    Admin


    Αριθμός μηνυμάτων : 83
    Points : 217
    Reputation : 10
    Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2012
    Ηλικία : 35
    Τόπος : Αθήνα

    Συστήσου και μπες στην ομάδα μας... :D Empty Απ: Συστήσου και μπες στην ομάδα μας... :D

    Δημοσίευση από constadinos Τρι Φεβ 21, 2012 8:18 am

    santanna έγραψε:Δεν έχω αγαπημένο τραγούδι, (θα ήταν σαν να με ρωτάγανε ποιό απ'τα παιδιά μου αγαπώ πιο πολύ)...

    Έχεις παιδιά;; Shocked Shocked Shocked Razz Razz Razz

    santanna έγραψε:p.s. μπορείτε αν θέλετε να ακούσετε τα τραγούδια μου εδώ: linkie

    Εδώ έχω πραγματικά σοκαριστεί αν η φωνή που τραγουδάει τo Dirty Diana, το You know I'm no good κ.ά. είναι δική σου!! If so... είσαι ταλέντο, κορίτσι μου! What a Face What a Face What a Face
    LoLa
    LoLa


    Αριθμός μηνυμάτων : 14
    Points : 17
    Reputation : 1
    Ημερομηνία εγγραφής : 21/02/2012
    Τόπος : somewhere between glee heaven and hell >.<

    Συστήσου και μπες στην ομάδα μας... :D Empty Απ: Συστήσου και μπες στην ομάδα μας... :D

    Δημοσίευση από LoLa Τρι Φεβ 21, 2012 8:21 am

    Hey there!!!
    Το Glee μπήκε ξαφνικά στη ζωή μου ένα ζεστό πρωινό του Ιούνη(2010), όταν είχα ξεμείνει εντελώς από σειρές,και μόλις είχα ξεμπερδέψει με τις πανελλήνιες.Anyways, πάω που λέτε στο IMDB και ψάχνω για σειρές με rating πάνω από 8.(ναι τότε είχε rating 8.6 ή 8.4 ή 8.2 οοο δε θυμάμαι :/)Ωπ! Nα το!Κλασσικά, βρίσκω κατεβάζω τα 7 πρώτα επεισόδια τα βλέπω and then... I realize I'm in love xD xD
    Αλλά, μέχρι πρόσφατα δεν είχα ιδέα για το ελληνικό γκρουπ και ειμαι πολυ χαρούμενη που σας βρήκα(Kudos to Joanne) Very Happy
    A! Με λένε Όλγα και σπουδάζω στο DI. Ιδιαίτερη αδυναμία στις Τ.Τ και favourite song από 3η season ''We are young'' Nice to meet you! Very Happy


    Έχει επεξεργασθεί από τον/την LoLa στις Τρι Φεβ 21, 2012 8:29 am, 1 φορά
    xxMariaxx
    xxMariaxx


    Αριθμός μηνυμάτων : 1
    Points : 2
    Reputation : 0
    Ημερομηνία εγγραφής : 21/02/2012
    Ηλικία : 34
    Τόπος : Αθηνα

    Συστήσου και μπες στην ομάδα μας... :D Empty Απ: Συστήσου και μπες στην ομάδα μας... :D

    Δημοσίευση από xxMariaxx Τρι Φεβ 21, 2012 8:26 am

    Hola και από εμένα! Smile Το όνομά μου είναι Μαρία και είμαι 21(κοντοζυγώνει το 22 βέβαια Sad )anyway είμαι φοιτήτρια του Πανεπιστημίου Πειραιώς του Οικονομικού τμήματος στο 4ο έτος και ελπίζω να τελειώσω κάποια στιγμή γιατί με βλέπω να με διαγράφουν στο τέλος lol. Το Glee άρχισα να το βλέπω όταν μου το πρότεινε ο κολλητός μου και η αλήθεια είναι πως στην αρχή δεν με είχε κερδίσει τόσο πολύ αλλά μετά από 5-6 επεισόδια κόλλησα!!! Αγαπημένος μου χαρακτήρας είναι η Quinn( αν και παρεξηγημένη από πολλούς εγώ τη θεωρώ αρκετά σημαντικό χαρακτήρα) όπως επίσης Karofsky Santana και λιγάκι Rachel.
    Αυταααα rabbit
    santanna
    santanna
    Admin


    Αριθμός μηνυμάτων : 57
    Points : 96
    Reputation : 15
    Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2012

    Συστήσου και μπες στην ομάδα μας... :D Empty Απ: Συστήσου και μπες στην ομάδα μας... :D

    Δημοσίευση από santanna Τρι Φεβ 21, 2012 8:47 am

    ConSTARdinos έγραψε:
    santanna έγραψε:Δεν έχω αγαπημένο τραγούδι, (θα ήταν σαν να με ρωτάγανε ποιό απ'τα παιδιά μου αγαπώ πιο πολύ)...

    Έχεις παιδιά;; Shocked Shocked Shocked Razz Razz Razz

    santanna έγραψε:p.s. μπορείτε αν θέλετε να ακούσετε τα τραγούδια μου εδώ: linkie

    Εδώ έχω πραγματικά σοκαριστεί αν η φωνή που τραγουδάει τo Dirty Diana, το You know I'm no good κ.ά. είναι δική σου!! If so... είσαι ταλέντο, κορίτσι μου! What a Face What a Face What a Face

    awww thank you! Embarassed Lol, no, δεν έχω παιδιά.. Wink

    Registered User Auntie Snixx δεν ξέρω ποιά/ος είσαι άλλα είσαι η δεύτερη προσωπικότητά μου! Cool Come out, come out wherever you are!
    Katerina
    Katerina


    Αριθμός μηνυμάτων : 18
    Points : 23
    Reputation : 1
    Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2012
    Ηλικία : 32
    Τόπος : Lima Heights Adjacent

    Συστήσου και μπες στην ομάδα μας... :D Empty Απ: Συστήσου και μπες στην ομάδα μας... :D

    Δημοσίευση από Katerina Τρι Φεβ 21, 2012 8:59 am

    LoLa έγραψε:Hey there!!!

    A! Με λένε Όλγα και σπουδάζω στο DI.

    Όταν λες σπουδάζεις στο DI, τι εννοείς; Razz (Εννοώ, το DI του Καποδιστριακού ή αποκαλούμε και κάτι άλλο DI; Αν είναι το πρώτο, είμαστε στην ίδια σχολή και μην σου πω και στο ίδιο έτος γιατί και εγώ το 2010 τελείωσα με τις πανελλαδικές Razz)
    constadinos
    constadinos
    Admin


    Αριθμός μηνυμάτων : 83
    Points : 217
    Reputation : 10
    Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2012
    Ηλικία : 35
    Τόπος : Αθήνα

    Συστήσου και μπες στην ομάδα μας... :D Empty Απ: Συστήσου και μπες στην ομάδα μας... :D

    Δημοσίευση από constadinos Τρι Φεβ 21, 2012 10:42 am

    Katerina έγραψε:
    LoLa έγραψε:Hey there!!!

    A! Με λένε Όλγα και σπουδάζω στο DI.

    Όταν λες σπουδάζεις στο DI, τι εννοείς; Razz (Εννοώ, το DI του Καποδιστριακού ή αποκαλούμε και κάτι άλλο DI; Αν είναι το πρώτο, είμαστε στην ίδια σχολή και μην σου πω και στο ίδιο έτος γιατί και εγώ το 2010 τελείωσα με τις πανελλαδικές Razz)

    Τι είναι ρε κορίτσια αυτό το DI;;;
    Πείτε και σε εμάς του απλούς φτωχούς θνητούς.

    Ελπίζω στο μέλλον να βρεθεί εδώ μέσα και κανένας συνάδελφος Ηλεκτρολόγος Μηχανικός ή έστω πολυτεχνίτης για να μη νιώθω μοναξιές! Razz
    LoLa
    LoLa


    Αριθμός μηνυμάτων : 14
    Points : 17
    Reputation : 1
    Ημερομηνία εγγραφής : 21/02/2012
    Τόπος : somewhere between glee heaven and hell >.<

    Συστήσου και μπες στην ομάδα μας... :D Empty Απ: Συστήσου και μπες στην ομάδα μας... :D

    Δημοσίευση από LoLa Τρι Φεβ 21, 2012 10:57 am

    Katerina έγραψε:
    LoLa έγραψε:Hey there!!!

    A! Με λένε Όλγα και σπουδάζω στο DI.

    Όταν λες σπουδάζεις στο DI, τι εννοείς; Razz (Εννοώ, το DI του Καποδιστριακού ή αποκαλούμε και κάτι άλλο DI; Αν είναι το πρώτο, είμαστε στην ίδια σχολή και μην σου πω και στο ίδιο έτος γιατί και εγώ το 2010 τελείωσα με τις πανελλαδικές Razz)

    Yeap,στο 1o έτος όμως


    @ ConSTARdinos Department of Informatics (& Telecommunications)
    Katerina
    Katerina


    Αριθμός μηνυμάτων : 18
    Points : 23
    Reputation : 1
    Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2012
    Ηλικία : 32
    Τόπος : Lima Heights Adjacent

    Συστήσου και μπες στην ομάδα μας... :D Empty Απ: Συστήσου και μπες στην ομάδα μας... :D

    Δημοσίευση από Katerina Τρι Φεβ 21, 2012 11:01 am

    ConSTARdinos έγραψε:

    Τι είναι ρε κορίτσια αυτό το DI;;;
    Πείτε και σε εμάς του απλούς φτωχούς θνητούς.


    Δεν ξέρω αν μιλάμε για το ίδιο πράγμα με την Όλγα, άλλα για όσους είναι στη Πληροφορική και Τηλεπικοινωνιών, το χρησιμοποιούμε ως συντομογραφία της ονομασίας της σχολής μας, DI ή DIT (από το Department of Informatics and Telecommunications) Smile

    EDIT: Μόλις είδα ότι το έγραψες και εσύ, Όλγα! Α εγώ είμαι δεύτερο, άλλα θα μπορούσα να θεωρηθώ και πρώτο γιατί έχω περάσει ελάχιστα μαθήματα Razz
    avatar
    Nokato


    Αριθμός μηνυμάτων : 3
    Points : 5
    Reputation : 0
    Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2012
    Ηλικία : 29

    Συστήσου και μπες στην ομάδα μας... :D Empty Απ: Συστήσου και μπες στην ομάδα μας... :D

    Δημοσίευση από Nokato Τρι Φεβ 21, 2012 11:30 am

    Με λένε Παναγιώτη (Panagiotis Nokato Fox στο Facebook) και είμαι καλά. Laughing

    Είμαι μαθητής 2ας Λυκείου και συντάκτης σε ιστοσελίδα σχετικά με video games. Είχα την ευκαιρία να πάω σε μουσικό σχολείο και να μάθω Πιάνο, Βιολί (ελάχιστο), Ταμπουρά (Παραδοσιακό έγχορδο) και γενικότερα θεωρία σχετικά με την μουσική (Σολφέζ, χορωδία, αρμονία κτλ). Όπως καταλάβατε αγαπώ την μουσική και σχεδόν αυτόματα κόλλησα με το Glee καθώς μία χρονιά είχε έρθει στο σχολείο μας μουσικοθεατρική χορωδία (από την Αμερική) και μου έχει κολλήσει. Κρίμα που δεν υπάρχουν στην Ελλάδα.. ;/

    Αυτά από εμένα. Smile
    avatar
    mariarena


    Αριθμός μηνυμάτων : 1
    Points : 1
    Reputation : 0
    Ημερομηνία εγγραφής : 21/02/2012
    Ηλικία : 36
    Τόπος : Αθήνα

    Συστήσου και μπες στην ομάδα μας... :D Empty Απ: Συστήσου και μπες στην ομάδα μας... :D

    Δημοσίευση από mariarena Τρι Φεβ 21, 2012 12:59 pm

    καλησπέρα,ειμαι η Μαριαρένα,24 ετών,βρεφονηπιοκομος στο επαγγελμα...
    Σαν άνεργη καθόμουν απάλευτες ώρες και έβλεπα οτι έπεφτε στο ματι μου,έτσι και το Glee,έδειξε κάποια στιγμή το Δέστε τους το "umbrella" και το κατεβασα,στα πρώτα επεισόδια είχα ξενερώσει και τα έβλεπα με το ζόρι γιατί δεν είχα κατεβάσει άλλη σειρά,και αυτή ήταν η αρχή...Κόλλησα παραααααα πολύ έψαχνα τα πάντα και για τη σειρά και για τους πρωταγωνιστές,ένα απο τα πραγματα που μου λείπει τωρα λόγω δουλειάς...αγαπημένος χαρακτήρας νομίζω η Rachel,όχι τόσο σας χαρακτήρας της σειράς όσο όταν τραγουδάει (ας έλεγε τα λόγια της τραγουδιστά ένα πραμα)....Αγαπημένο τραγουδι?????αδύνατο να διαλέξω.....
    santanna
    santanna
    Admin


    Αριθμός μηνυμάτων : 57
    Points : 96
    Reputation : 15
    Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2012

    Συστήσου και μπες στην ομάδα μας... :D Empty Απ: Συστήσου και μπες στην ομάδα μας... :D

    Δημοσίευση από santanna Τρι Φεβ 21, 2012 1:14 pm

    σαν πολλοί από τμήματα πληροφορικής είμαστε εδώ μέσα μου φαίνεται! πουλάκια μου! μήπως χάκαρε κανείς από σάς το twitter της Dianna?
    iChrisKarajohn
    iChrisKarajohn


    Αριθμός μηνυμάτων : 36
    Points : 55
    Reputation : 10
    Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2012
    Ηλικία : 31
    Τόπος : Crete

    Συστήσου και μπες στην ομάδα μας... :D Empty Απ: Συστήσου και μπες στην ομάδα μας... :D

    Δημοσίευση από iChrisKarajohn Τρι Φεβ 21, 2012 3:30 pm

    OFF TOPIC COMMENT

    χαχα εγω διαβασα καπου πως ηταν ο κωδικος της πριν τον αλλαξει.

    AgronFabray1234

    Αυτος που το ειχε "χακαρει" ειπε οτι πετυχε τον κωδικο στην τυχη και δεν ειχε κ αδικο. (Δεν ηξερα αν επρεπε να το ποσταρω εδω ή στο thread της Dianna αλλα επειδη το αναφερε η Αννα απο πανω ειπα να το πω εδω...) Επισης Παναγιωτη σε ζηλευω που ειδες ενα πραγματικο αμερικανικο glee club.
    Anastasia Samis
    Anastasia Samis


    Αριθμός μηνυμάτων : 14
    Points : 22
    Reputation : 4
    Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2012
    Ηλικία : 30

    Συστήσου και μπες στην ομάδα μας... :D Empty Απ: Συστήσου και μπες στην ομάδα μας... :D

    Δημοσίευση από Anastasia Samis Τρι Φεβ 21, 2012 4:49 pm

    Με την Νεανικη Χορωδια Ναυπλιου εχουμε δωσει απο κουνου συναυλια με 3 Αμερικανικες σχολικες/Πανεπιστημιου χορωδιες! 1 φορα το 2010 και 2 2011! Ειναι πραγματικα παρα πολυ καλες και μεγαλες 50-60 ατομα! Συγκεκριμενα την 3 φορα στις 30 Δεκεμβριου ειχαν ερθει απο το Wisconsin! Μιλησα με καποια παιδια και εννοειται ολοι ξερουν και βλεπουν Glee! Μου ειπαν ακομα οτι οι χορωδιες εχουν γινει πιο διασημες στους νεους χαρης στο Glee! Οταν τους ειπα οτι πηγαινω Πανεπιστημιο και δεν πληρωνω εμειναν με ανοιχτο το στομα! Shocked Ηταν πολυ καλα παιδια και πορωμενα με την μουσικη! Very Happy Πριν την προβα ειχαν μαζευτει ολοι οι χορωδοι και οποιος ηθελε ελεγε τις εντιπωσεις του απο το ταξιδι, ποσο πολυ τους λειπουν οι οικογενειες τους, οτι η μουσικη τους εχει αλλαξει την ζωη,ποσο σημαντικη εινα και μετα εκλαιγαν ολοι μαζι! Sad Τελος αμα παω ποτε Αμερικη θα ηθελαν να με φιλοξενησουν πολυ ανοιχτα παιδια! Very Happy

      Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Τρι Μάης 14, 2024 2:47 pm