Greek Gleeks

Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

A greek fan community for Fox's tv series Glee


+6
PrincessDem
Katerina
Litsa
Henry
iChrisKarajohn
constadinos
10 απαντήσεις

    Ταξίδια κι εμπειρίες

    constadinos
    constadinos
    Admin


    Αριθμός μηνυμάτων : 83
    Points : 217
    Reputation : 10
    Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2012
    Ηλικία : 35
    Τόπος : Αθήνα

    Ταξίδια κι εμπειρίες Empty Ταξίδια κι εμπειρίες

    Δημοσίευση από constadinos Τρι Φεβ 21, 2012 8:10 am

    Ανοίγω αυτή τη συζήτηση γιατί μ' αρέσουν πολύ τα ταξίδια και ένα από τα lifetime dreams μου είναι να ταξιδέψω σε όσο το δυνατόν περισσότερα μέρη στον κόσμο.

    Προς το παρόν έχω περιοριστεί μόνο σε 8 χώρες στην Ευρώπη, αλλά ελπίζω ότι σύντομα θα πάω ακόμη παραπέρα! Smile

    Βέβαια θα ήθελα να ταξιδέψω και στην Ελλάδα, γιατί δυστυχώς μικρότερος δεν είχα την ευκαιρία και είναι κρίμα να έχω δει τόσα και διάφορα μέρη στο εξωτερικό και να μην έχω γυρίσει την ίδια μου τη χώρα.

    Το τελευταίο μου ταξίδι στο εξωτερικό ήταν πέρσυ, τον Απρίλιο του 2011 στη Μαδρίτη και το τελευταίο μου ταξίδι στο εσωτερικό, νομίζω ότι ήταν τον Σεπτέμβριο που πήγα για άλλη μία φορά στην αγαπημένη Θεσσαλονίκη!

    Για εσάς .. .ποιά ήταν τα τελευταία σας ταξίδια;; Smile
    iChrisKarajohn
    iChrisKarajohn


    Αριθμός μηνυμάτων : 36
    Points : 55
    Reputation : 10
    Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2012
    Ηλικία : 31
    Τόπος : Crete

    Ταξίδια κι εμπειρίες Empty Απ: Ταξίδια κι εμπειρίες

    Δημοσίευση από iChrisKarajohn Τρι Φεβ 21, 2012 8:22 am

    Πραγματικα τρελαινομαι για τα ταξιδια. Εχω ταξιδεψει παρα πολυ μεχρι τωρα. Οι περιοχες που εχω παει ειναι ειναι:

    Εκτος Ευρώπης:
    • Αργεντινη
      Κουβα
      Μαροκο
      Αιγυπτο
      Τουρκια


    Εντος Ευρωπης:
    • Αγγλια
      Πορτογαλια
      Γαλλια
      Γερμανια
      Βελγιο
      Λουξεμβουργο
      Αυστρια
      Κυπρο
      Τσεχια (νομιζω)


    Και Ελλαδα εχω παει:
    • Αθηνα
      Θεσσαλονικη
      Γιαννενα
      Κρητη
      Σαντορινη
      Κω
      Συμη
      Χαλκη
      Πατρα
      Λεσβο
      Ευβοια


    Οποτε πραγματικα οτι θελετε να ρωτησετε για ταξιδια που αφορουν αυτες τις περιοχες ρωτηστε με. Και μπορω να ανεβασω κ φωτογραφιες απο αυτα τα μερη. Very Happy
    Henry
    Henry


    Αριθμός μηνυμάτων : 10
    Points : 13
    Reputation : 0
    Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2012
    Ηλικία : 32

    Ταξίδια κι εμπειρίες Empty Απ: Ταξίδια κι εμπειρίες

    Δημοσίευση από Henry Τρι Φεβ 21, 2012 8:24 am

    Τελευταία ταξίδια ε? Πάρος, Κεφαλλονία, Καλάβρυτα απο Ελλάδα. Αλλα απο εξωτερικό είναι η Τσεχία και πολύ παλια είχα ταξιδέψει και στην Κύπρο.

    Οσο για τα ταξίδια είναι μια πονεμένη ιστορία γιατί όταν ο πατέρας σου είναι ναυτικός και έχει ταξιδέψει απο Κίνα, Μαλαισία μέχρι Παναμά Αργεντινή και απο Αυστραλία μέχρι Αλάσκα και σε όλες τις Ευρωπαικές χώρες είναι λίγο δύσκολο να μην κολήσεις και εσύ το μικρόβιο. Το δυστύχημα είναι οτι δεν μπορώ να ταξιδέψω μαζί του αλλίως...
    constadinos
    constadinos
    Admin


    Αριθμός μηνυμάτων : 83
    Points : 217
    Reputation : 10
    Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2012
    Ηλικία : 35
    Τόπος : Αθήνα

    Ταξίδια κι εμπειρίες Empty Απ: Ταξίδια κι εμπειρίες

    Δημοσίευση από constadinos Τρι Φεβ 21, 2012 8:27 am

    Και σε αυτό το σημείο θα ήθελα να δηλώσω την αποχώρησή μου από αυτό το thread και να δηλώσω το μίσος και τη ζήλεια μου και προς τους δυό σας!










    Αστειεύομαι!(I think) Razz Razz
    iChrisKarajohn
    iChrisKarajohn


    Αριθμός μηνυμάτων : 36
    Points : 55
    Reputation : 10
    Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2012
    Ηλικία : 31
    Τόπος : Crete

    Ταξίδια κι εμπειρίες Empty Απ: Ταξίδια κι εμπειρίες

    Δημοσίευση από iChrisKarajohn Τρι Φεβ 21, 2012 8:33 am

    χαχαχαχα Laughing
    Henry
    Henry


    Αριθμός μηνυμάτων : 10
    Points : 13
    Reputation : 0
    Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2012
    Ηλικία : 32

    Ταξίδια κι εμπειρίες Empty Απ: Ταξίδια κι εμπειρίες

    Δημοσίευση από Henry Τρι Φεβ 21, 2012 10:15 am

    ConSTARdinos έγραψε:Και σε αυτό το σημείο θα ήθελα να δηλώσω την αποχώρησή μου από αυτό το thread και να δηλώσω το μίσος και τη ζήλεια μου και προς τους δυό σας!










    Αστειεύομαι!(I think) Razz Razz

    Καλά να σχολίασεις το θέμα της Χρυσάνθης. Εμένα θα έπρεπε να με συμπονέσεις αφού αν το καλοσκεφτέις εσύ έχεις δει και 8 χώρες απο κοντά ενώ εγώ έχω δεί τόσες χώρες απο το σπίτι μου.
    Henry
    Henry


    Αριθμός μηνυμάτων : 10
    Points : 13
    Reputation : 0
    Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2012
    Ηλικία : 32

    Ταξίδια κι εμπειρίες Empty Απ: Ταξίδια κι εμπειρίες

    Δημοσίευση από Henry Τρι Φεβ 21, 2012 10:19 am

    iChrisKarajohn έγραψε:Πραγματικα τρελαινομαι για τα ταξιδια. Εχω ταξιδεψει παρα πολυ μεχρι τωρα. Οι περιοχες που εχω παει ειναι ειναι:

    Χρυσάνθη θα ήθελα κάποια στιγμή να με βοηθήσεις να επιλέξω τον επόμενο προορισμό τις παρέας μου (είμαστε ανάμεσα στην Πορτογαλία, το Βέλγιο και την Ολλανδια) Αφού σε 2 από τα 3 έχεις πάει. Βοήθεια Please Exclamation Έχουμε τρελαθεί απλά και δεν ξέρουμε τι να κάνουμε!!!
    Henry
    Henry


    Αριθμός μηνυμάτων : 10
    Points : 13
    Reputation : 0
    Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2012
    Ηλικία : 32

    Ταξίδια κι εμπειρίες Empty Απ: Ταξίδια κι εμπειρίες

    Δημοσίευση από Henry Τρι Φεβ 21, 2012 10:21 am

    Α ένα μελλοντικό προσωπικό μου ταξίδι είναι η Αιθιοπία!!! (Ελπίζω να γίνει μέσα στο Πάσχα που είναι προγραμματισμένο να γίνει)
    constadinos
    constadinos
    Admin


    Αριθμός μηνυμάτων : 83
    Points : 217
    Reputation : 10
    Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2012
    Ηλικία : 35
    Τόπος : Αθήνα

    Ταξίδια κι εμπειρίες Empty Απ: Ταξίδια κι εμπειρίες

    Δημοσίευση από constadinos Τρι Φεβ 21, 2012 10:36 am

    Henry έγραψε:Α ένα μελλοντικό προσωπικό μου ταξίδι είναι η Αιθιοπία!!! (Ελπίζω να γίνει μέσα στο Πάσχα που είναι προγραμματισμένο να γίνει)

    Αιθιοπία;; WOW!!
    Βασικά εγώ από το προηγούμενο post σου,ρε συ Χάρη, κατάλαβα ότι είχες ταξιδέψει κι εσύ in real. Απλά το διάβασα γρήγορα και δεν το κατάλαβα! Razz

    Εμένα το επόμενο σίγουρο(νομίζω!) ταξίδι μου είναι το πρώτο 14ήμερο του Μαΐου στην Ολλανδία(Delft και Amsterdam).

    Επίσης, έχω δηλώσει συμμετοχή και σε ένα educational trip μέσω της σχολής, που βέβαια είναι πολύ λίγες οι πιθανότητες να με πάρουν, γιατί δέχονται ελάχιστους(αφού τους πληρώνουν αεροπορικά κτλ)... όπου ο προορισμός είναι ένα από τα τρία πανεπιστήμια : Berkeley(San Francisco), Stanford(San Francisco) και ΜΙΤ (Massachusetts) και πάνε εκεί για μια εβδομάδα στην αρχή του Απρίλη! Μακάρι να με δέχονταν, αλλά δύσκολα τα πράγματα! :S
    Henry
    Henry


    Αριθμός μηνυμάτων : 10
    Points : 13
    Reputation : 0
    Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2012
    Ηλικία : 32

    Ταξίδια κι εμπειρίες Empty Απ: Ταξίδια κι εμπειρίες

    Δημοσίευση από Henry Τρι Φεβ 21, 2012 10:48 am

    [quote="ConSTARdinos"]
    Henry έγραψε:Α ένα μελλοντικό προσωπικό μου ταξίδι είναι η Αιθιοπία!!! (Ελπίζω να γίνει μέσα στο Πάσχα που είναι προγραμματισμένο να γίνει)

    Αιθιοπία;; WOW!!
    Βασικά εγώ από το προηγούμενο post σου,ρε συ Χάρη, κατάλαβα ότι είχες ταξιδέψει κι εσύ in real. Απλά το διάβασα γρήγορα και δεν το κατάλαβα! Razz

    Εμένα το επόμενο σίγουρο(νομίζω!) ταξίδι μου είναι το πρώτο 14ήμερο του Μαΐου στην Ολλανδία(Delft και Amsterdam).

    Περιμένω εμπειρίες γιατί όπως είπα και στη Χρυσανθη η παρέα μου και εγώ έχουμε κολλήσει και δεν μπορούμε να αποφασίσουμε πού θα πάμε!
    Και όσο για την Αιθιοπία έχω τις άκρες μου (είναι η πνευματική μου μητέρα απο εκεί οπότε έχει ανοίξει και κάτι δουλείες και θα πάω και εγώ).
    iChrisKarajohn
    iChrisKarajohn


    Αριθμός μηνυμάτων : 36
    Points : 55
    Reputation : 10
    Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2012
    Ηλικία : 31
    Τόπος : Crete

    Ταξίδια κι εμπειρίες Empty Απ: Ταξίδια κι εμπειρίες

    Δημοσίευση από iChrisKarajohn Τρι Φεβ 21, 2012 3:44 pm

    Henry έγραψε:
    iChrisKarajohn έγραψε:Πραγματικα τρελαινομαι για τα ταξιδια. Εχω ταξιδεψει παρα πολυ μεχρι τωρα. Οι περιοχες που εχω παει ειναι ειναι:

    Χρυσάνθη θα ήθελα κάποια στιγμή να με βοηθήσεις να επιλέξω τον επόμενο προορισμό τις παρέας μου (είμαστε ανάμεσα στην Πορτογαλία, το Βέλγιο και την Ολλανδια) Αφού σε 2 από τα 3 έχεις πάει. Βοήθεια Please Exclamation Έχουμε τρελαθεί απλά και δεν ξέρουμε τι να κάνουμε!!!

    Αναλογα την εποχη. Βελγιο ειναι ωραια τον χειμωνα, για να δεις και λιγο χιονι. (Και αν πηγαινες θα σου προτεινα να επισκεφτεις την Μπριζ για ενα διημερο γιατι ειναι καταπληκτικα - εχω παει κ ανοιξη κ χειμωνα κ ηταν τελεια κ τις 2 φορες.)

    Πορτογαλια ηταν πολυ ωραια σαν χωρα, καταπληκτικα θαλασσινα και μεσογειακος αερας με δοση Ατλαντικου Ωκεανου. Εκει προτεινω καλοκαιρι. Μπορει να ζεσταθειτε πολυ, αλλα καλυτερα απο το να πατε καποια αλλη εποχη γιατι οταν πηγα, φυσουσε και σε ενοχλουσε/κρυωνες κοντα στην θαλασσα.

    Για Ολλανδια δεν ξερω πολλα. Εχουν παει οι γονεις μου κ μου εχουν πει οτι περασαν πολυ ωραια. Αν παω θα εχω αποψη να σας πω.

    --Επισης μερη που εχω βαλει στοχο να παω ειναι Ισπανια και Ταιλανδη. Very Happy

    Litsa
    Litsa


    Αριθμός μηνυμάτων : 2
    Points : 2
    Reputation : 0
    Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2012
    Ηλικία : 36
    Τόπος : Thessaloniki

    Ταξίδια κι εμπειρίες Empty Απ: Ταξίδια κι εμπειρίες

    Δημοσίευση από Litsa Τετ Φεβ 22, 2012 3:47 am

    Εγώ σίγουρα είμαι η λιγότερο πολυταξιδεμένη εδώ μέσα, οπότε Κωνσταντίνε δε χρειάζεται να νιώθεις άσχημα..τα ταξίδια δε με ξετρελαίνουν για να είμαι ειλικρινής, εξωτερικό δεν έχω πάει ποτέ (ούτε καν στη Βουλγαρία που είναι δίπλα!) εσωτερικό λίγα πράγματα: αρκετή Κέρκυρα, λίγη Ρόδο, λίγη Εύβοια, λίγη Καβάλα, λίγη Έδεσσα, μπόλικη Σαλαμίνα (το νησάκι απέναντι απ'τον Πειραιά) και ακόμα πιο μπόλικη Χαλκιδική (1ο πόδι κυρίως). Μ'αρέσει ωστόσο να διαβάζω εμπειρίες των άλλων. Πάντως αν μου δινόταν η ευκαιρία να ταξιδέψω κάπου, δε θα πήγαινα Ευρώπη, αλλά Ινδία, Τυνησία κι άλλα τέτοια παρόμοια..με τελείως διαφορετική κουλτούρα από το δυτικό κόσμο.
    Katerina
    Katerina


    Αριθμός μηνυμάτων : 18
    Points : 23
    Reputation : 1
    Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2012
    Ηλικία : 32
    Τόπος : Lima Heights Adjacent

    Ταξίδια κι εμπειρίες Empty Απ: Ταξίδια κι εμπειρίες

    Δημοσίευση από Katerina Τετ Φεβ 22, 2012 3:26 pm

    Αυτό το topic μου προκαλεί κατάθλιψη γιατί δεν έχω ταξιδέψει στο εξωτερικό ποτέ και, ενώ έχω πάει σε πολλές περιοχές εντός Ελλάδας, δεν θυμάμαι τίποτα σχεδόν γιατί ήμουν μικρή. Οπότε, σας σιχαίνομαι όλους σας, πολυταξιδευμένοι άνθρωποι, και κάπου εδώ αποχωρώ με θεαματική έξοδο, όπως θα έκανε και η Rachel Berry! Razz
    Αντίο σας!
    PrincessDem
    PrincessDem


    Αριθμός μηνυμάτων : 11
    Points : 11
    Reputation : 0
    Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2012
    Ηλικία : 36

    Ταξίδια κι εμπειρίες Empty Απ: Ταξίδια κι εμπειρίες

    Δημοσίευση από PrincessDem Τετ Φεβ 22, 2012 4:43 pm

    Και ναι με τόσους πολλούς προορισμούς... Αααααα... Ζντουπ.... Έπεσα σε κατάθλιψη...Είχα γυρίσει τη μισή Ελλάδα όταν ήμουν μωρό, οπότε δεν ξέρω καν τι είχα δει...Εξωτερικό έχω πάει Γερμανία (2 φορές), Αυστρία, Κύπρο (3 φορές) και ένα πέρασμα από κάποιες άλλες βαλκανικές χώρες αλλά και πάλι ήμουν μικρούλα και δε θυμάμαι σχεδόν τίποτα...Πφφφ...Το μεγαλύτερο και καλύτερό μου ταξίδι όμως ήταν πρόπερσι στην Αμερική...Πήγα Βοστώνη και έβγαλα το άχτι μου!!!Συν τοις άλλοις είδα live επεισόδια του Glee στην τηλεόραση, αγόρασα κάμποσες μπλούζες από τη συλλογή ρούχων του Glee (Yay!!!!!) και την επίσημη κασετίνα των 7 dvd της 1ης σεζόν του Glee σε απίστευτα χαμηλή τιμή(Ξανά yay!!!!!)...Πολύ Glee ταξίδι δηλαδή!!!!Να δω πότε θα καταφέρω να ξαναπάω!!!
    Anastasia Samis
    Anastasia Samis


    Αριθμός μηνυμάτων : 14
    Points : 22
    Reputation : 4
    Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2012
    Ηλικία : 30

    Ταξίδια κι εμπειρίες Empty Απ: Ταξίδια κι εμπειρίες

    Δημοσίευση από Anastasia Samis Τετ Φεβ 22, 2012 5:05 pm

    Εγω εχω παει σε πολλα μεροι της Ελλαδος!
    Στην αγαπημενη μου Κρητη 2 φορες!Ειχα παει στην Σπιναλογκα την περιοδο που γυροζοταν το σιριαλ πριν παει η Lady Gaga και ο πολυς ο κοσμος!tongueΙδιαιτερη η αισθηση οταν εισαι πανω στο νησι! sunny
    Στο εξωτερικο εχω παει Γερμανια, Γαλλια, Ιταλια , Μοντε Καρλο, Σαν Μαρινο, Τουρκια. Το τελευταιο μου ταξιδι ηταν τον Δεκεμβρη στην Ελβετια! I love you Ηταν πολυ ομορφα, ειδα πολυ χιονη και εκανα για πρωτη φοτρα πατιναζ! Surprised
    Κατερινα μην στεναχωριεσαι θα κανεις πολλα ταξιδια στην ζωη σου! Very Happy
    Katerina
    Katerina


    Αριθμός μηνυμάτων : 18
    Points : 23
    Reputation : 1
    Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2012
    Ηλικία : 32
    Τόπος : Lima Heights Adjacent

    Ταξίδια κι εμπειρίες Empty Απ: Ταξίδια κι εμπειρίες

    Δημοσίευση από Katerina Πεμ Φεβ 23, 2012 1:46 am

    Anastasia Samis έγραψε:
    Κατερινα μην στεναχωριεσαι θα κανεις πολλα ταξιδια στην ζωη σου! Very Happy

    Εντάξει, εσένα επειδή είσαι η BGF μου δεν μπορώ να σε μισήσω που έχεις κάνει τόσα ταξίδια... Razz Ελπίζω κι εγώ στο μέλλον να κάνω πολλά ταξίδια Very Happy
    Αμερική θέλω να πάω, κυρίως! New York! Very Happy
    _kakia_
    _kakia_


    Αριθμός μηνυμάτων : 5
    Points : 5
    Reputation : 0
    Ημερομηνία εγγραφής : 26/02/2012
    Ηλικία : 29

    Ταξίδια κι εμπειρίες Empty Απ: Ταξίδια κι εμπειρίες

    Δημοσίευση από _kakia_ Κυρ Φεβ 26, 2012 11:26 am

    Αχ ποιός δε θέλει να πάει στη Νέα Υόρκη! Είναι η Μέκκα των Gleeks lol! (Broadway etc)
    Εγώ από εξωτερικό έχω πάει Ευρώπη κυρίως, Γαλλία, Ιταλία, Αυστρία, Γερμανία, Ελβετία, Μονακό.
    Τα ταξίδια είναι πολύτιμες εμπειρίες, όχι μόνο για τα αξιοθέατα αλλά (κυρίως) για τους ανθρώπους. Ελπίζω να μπορέσω να επισκεφτώ κάποια στιγμή όλα τα μέρη που θέλω... Το ίδιο εύχομαι και σε σας Very Happy
    TheBlueBee
    TheBlueBee


    Αριθμός μηνυμάτων : 17
    Points : 19
    Reputation : 0
    Ημερομηνία εγγραφής : 25/09/2012
    Τόπος : Εδώ και εκεί

    Ταξίδια κι εμπειρίες Empty Απ: Ταξίδια κι εμπειρίες

    Δημοσίευση από TheBlueBee Τετ Σεπ 26, 2012 5:17 am

    Σας ακούω και ζηλεύω...
    Εγώ έχω γυρίσει όλη την Ελλάδα πάνω από μια φορές (με πατέρα στρατιωτικό τι περιμένεις;) Λίγες εκατοντάδες νησιά μου έχουν ξεφύγει μόνο Razz .
    Από εξωτερικό έχω πάει μόνο Αίγυπτο και Κύπρο.
    Αγαπημένοι μου προορισμοί με σειρά προτίμησης είναι:
    New York (και όχι μόνο, όλη την Αμερική)
    Ιαπωνία
    Αυστραλία
    Ινδία
    Μπαγκλαντές
    Ιρλανδία
    Ισπανία
    Περού
    Stavroula
    Stavroula


    Αριθμός μηνυμάτων : 21
    Points : 26
    Reputation : 1
    Ημερομηνία εγγραφής : 24/09/2012
    Ηλικία : 31
    Τόπος : Patra

    Ταξίδια κι εμπειρίες Empty Απ: Ταξίδια κι εμπειρίες

    Δημοσίευση από Stavroula Τετ Σεπ 26, 2012 7:00 am

    Εγώ έχω πάει στην Ευρωπαική Τρίπολη και νομίζω τίποτα δεν μπορεί να συκριθεί με αυτό...

      Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Δευ Μάης 06, 2024 3:23 am