Greek Gleeks

Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

A greek fan community for Fox's tv series Glee


+5
constadinos
Anastasia Samis
Katerina
santanna
iChrisKarajohn
9 απαντήσεις

    H μουσική ειναι η ζωή μας.

    iChrisKarajohn
    iChrisKarajohn


    Αριθμός μηνυμάτων : 36
    Points : 55
    Reputation : 10
    Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2012
    Ηλικία : 31
    Τόπος : Crete

    H μουσική ειναι η ζωή μας. Empty H μουσική ειναι η ζωή μας.

    Δημοσίευση από iChrisKarajohn Τρι Φεβ 21, 2012 4:19 pm

    [Δεν το ποσταρα στην Μουσικη, γιατι αναφερομαι στην μουσικη ως hobby (ή και επαγγελμα μερικων)]. - Επισης σορρυ για τον cheesy τιτλο αλλα ηθελε τουλαχιστον 10 χαρακτ. κ η "Μουσική" ειναι μονο 7.

    Σαν μουσικος αποφασισα να κανω ενα ποστ να μαζευτουμε οι μουσικοι. Ας γραψουμε ο καθενας μας την σχεση που εχει με την μουσικη, και μετα μπορουμε να ανταλαζουμε ιδεες για κομματια, παρτιτουρες, οργανα κτλ.

    Εγω ξεκινησα μουσικη απο τα 5 μου. Αρχισα με πιανο, το οποιο παιζω κ αγαπαω μεχρι σημερα. Αρχικα επαιζα κλασικο και μετα την 2α γυμνασιου συγχρονο, κοινως μονο τα τραγουδια που μου αρεσαν γιατι ειχα βαρεθει τους κλασικους. Μετα για δυο χρονια (15-17) ξαναγυρισα στο κλασικο για να φτασω σε ενα ικανοποιητικο για μενα επιπεδο. Μαζι τελειωσα το πτυχιο αρμονιας.

    Παραλληλα παιζω κιθαρα(ηλεκτρικη κ ακουστικη) 5 χρονια. Μπαγλαμα, Ukulele, Synth, και τραγουδαω.

    Απο το καλοκαιρι ξεκινησα να παιζω επαγγελματικα με ντουετο σε διαφορα μπαρακια στην Ροδο (απο εκει ειμαι) καθε φορα που παω διακοπες. Αυταααα...

    Εσεις? Very Happy
    santanna
    santanna
    Admin


    Αριθμός μηνυμάτων : 57
    Points : 96
    Reputation : 15
    Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2012

    H μουσική ειναι η ζωή μας. Empty Απ: H μουσική ειναι η ζωή μας.

    Δημοσίευση από santanna Τετ Φεβ 22, 2012 5:13 am

    nice topic!

    Λοιπόν, να και η δική μου σχέση με την μουσική!

    Άρχισα πιάνο στα 5 μου (όπως και η Chris) και ακόμα συνεχίζω να παίζω αν και έχω σταματήσει το ωδείο (ήμουν στο Αθηνών) εδώ και 2 χρόνια. Ο λόγος είναι απλός: σχολή. Πρέπει να την τελειώσω την ρημάδα. Επίσης, ένας άλλος λόγος που το σταμάτησα ήταν διότι δεν μου προσέφερε την ίδια ικανοποίηση που κάποτε μου προσέφερε.. ή μάλλον, για να πω και την αλήθεια, το τραγούδι μου προσέφερε περισσότερη.

    Όπως ανέφερα και στο topic που γνωριζόμαστε, τραγουδάω. Και τραγουδάω εξαιτίας του Glee, δηλαδή από το 2009. Μεγάλωσα τραγουδώντας και από μικρή άκουγα δίσκους του πατέρα μου (παρόλο που η φωνή του είναι χάλι μάυρο), συνήθως το είδος ήταν disco pop/rock, ελαφρό 80's rock και 80's rock ballads (Journey, Chicago, David Bowie, Queen, MJ, etc.)

    Πριν από περίπου κανα χρόνο, έπιασα την κιθάρα του αδερφού μου και για πλάκα (εκείνος ποτέ δεν συνέχισε τα μαθήματα) προσπάθησα να παίξω το theme του Californication. Και ψιλοέμεινα με το πόσο πιο εύκολη μου φαινόταν στο να την καταλάβω, ξέροντας ήδη πιάνο. Μην φανταστείτε οτι ξέρω καμια φοβερή κιθάρα, αφού ποτέ δεν έχω κάνει μαθήματα, απλά είναι ένα ωραίο και φορητό μέσο του να συνοδεύω τον εαυτό μου όποτε την χρειάζομαι, και στο να βγάζω κομμάτια στα γρήγορα!

    Αυτάαααα, γενικά ακούω πολλή μουσική, και όταν λέω πολλή εννοώ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΗ. Ακούω τα πάντα.. χμμμ ίσως εκτός απο ελληνικά, εκεί έχω ένα προβληματάκι.. Το αστείο είναι ότι όταν πήγα να ηχογραφήσω ένα κομμάτι στα ελληνικά, ο φίλος μου που με βοηθούσε και το είχαμε γράψει μαζί μου έλεγε οτι είχα αγγλική προφορά! Ναι, τραγουδάω μόνο αγγλικά όπως θα καταλάβατε αν έχει επισκεφθεί κανείς την σελίδα μου στο soundcloud. ( εδώ )

    Επίσης, μπορείτε να με βρείτε και στο last.fm αν σας ενδιαφέρουν οι μουσικές μου επιρροές. last.fm profile

    Θεωρώ τον καλύτερο entertainer όλων των εποχών τον Michael Jackson. Και άλλοι σπουδαίοι musicians πιστεύω οτι είναι οι: MJ, Amy Winehouse, Adele, Robert Plant (Zeppelin γενικά), Fleetwood Mac, Lana Del Rey, Muse, Coldplay, Queen, the Beatles, Amos Lee, Billie Holiday, The Doors, Lady Gaga, Radiohead, Regina Spektor, Robbie Williams, The XX και ΠΑΡΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΟΙ άλλοι..

    Smile
    Katerina
    Katerina


    Αριθμός μηνυμάτων : 18
    Points : 23
    Reputation : 1
    Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2012
    Ηλικία : 32
    Τόπος : Lima Heights Adjacent

    H μουσική ειναι η ζωή μας. Empty Απ: H μουσική ειναι η ζωή μας.

    Δημοσίευση από Katerina Τετ Φεβ 22, 2012 3:20 pm

    Εγώ, παιδιά, ξεκίνησα επίσης στα 5 μου (τι έχει αυτή η ηλικία; ) μαθήματα αρμονίου. Μεγάλο λάθος από ο,τι είπε ένας καθηγητής στην μητέρα μου, έπρεπε να έχω ξεκινήσει πιάνο. Μέχρι τα 15 λέει, ακόμα και ένα παιδί χωρίς ιδιαίτερο ταλέντο, θα έπαιζε πολύ καλά. Αλλά η μητέρα μου δεν ήθελε να με πιέσει με το να μάθω πιάνο. Τι συνειδητοποίησα στην πορεία; Ο καθηγητής είχε απόλυτο δίκιο. Στα 12 έδωσα μερικά μαθήματα για το πτυχείο του αρμονίου (ακόμα χρωστάω οργανογνωσία και ιστορία, μπορεί και ένα σολφέζ... για αυτό δεν είναι σίγουρος κανένας γιατί δεν θυμόμαστε) και μετά τα παράτησα όλα για 6 χρόνια γιατί το σιχάθηκα. Η αλήθεια είναι ότι και η καθηγήτρια μου με φόρτωνε πολύ (ναι, είχα φτάσει στο σημείο να κάνω εξάσκηση 7 ώρες το Σάββατο και άλλες τόσες την Κυριακή για το πτυχείο, ακόμα δεν έχω καταλάβει γιατί χρειαζόμουν τόσες ώρες, αλλά σαν παιδάκι άκουγα ότι μου έλεγαν) και το αρμόνιο δεν μου προσέφερε αυτό που ήθελα. Ε, και στα 18 μου αφού είχα παρακολουθήσει πόσα βίντεο με κομμάτια σε πιάνο στο Youtube, ζήλεψα και είπα να ξαναστραφώ στην μουσική και εδώ και 2 χρόνια μαθαίνω πιάνο. Αν και, δεν διαβάζω όσο πρέπει (σημαντικό μειονέκτημα μου, είμαι τεμπέλα! Razz) και δεν αποδίδω όσο θα έπρεπε να αποδίδω, αλλά παίζω σχετικά καλά.
    Α! Και στο ενδιάμεσο αγόρασα και μια κιθάρα (κάπου στα 15 μου αυτό), πήρα και ένα βιβλίο για εκμάθηση, το έβγαλα το βιβλίο, αλλά δεν είμαι σίγουρη τι έχω μάθει. Μπορώ να βγάλω αρκετές μελωδίες με το αυτί στην κιθάρα, αλλά μέχρι εκεί. Τίποτα ιδιαίτερο.
    Αυτά και εγώ...
    iChrisKarajohn
    iChrisKarajohn


    Αριθμός μηνυμάτων : 36
    Points : 55
    Reputation : 10
    Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2012
    Ηλικία : 31
    Τόπος : Crete

    H μουσική ειναι η ζωή μας. Empty Απ: H μουσική ειναι η ζωή μας.

    Δημοσίευση από iChrisKarajohn Τετ Φεβ 22, 2012 3:48 pm

    Σε καταλαβαινω... Neutral στα 12 μου ειχα φτασει σε ενα σημειο με ολη την κλασικουρα που ειπα φτανει. τα παραταω. αλλα οι γονεις μου ειχαν την ιδεαρα (και τους ευχαριστω τωρα): Ας αλλαξουμε δασκαλα. Θα της πουμε να σου δειχνει μονο τα τραγουδια που θες εσυ. κ αν δεν αλλαξεις γνωμη βλεπουμε. κ οντως μετα απο λιγα χρονια μου ελειψε το κλασσικο κ ξαναγυρισα.
    Anastasia Samis
    Anastasia Samis


    Αριθμός μηνυμάτων : 14
    Points : 22
    Reputation : 4
    Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2012
    Ηλικία : 30

    H μουσική ειναι η ζωή μας. Empty Απ: H μουσική ειναι η ζωή μας.

    Δημοσίευση από Anastasia Samis Τετ Φεβ 22, 2012 4:39 pm

    Να μαι και εγω! Wink
    Στα 8 μου αρχισα κιθαρα ομως δεν μου πολυαρεσε και μετα απο ενα χρονο τα παρατησα. Στα 9 μου ξεκινησα φιλαρμονικη και μετα απο την βασικη θεωρια που εμαθα μου εδωσαν ενα οργανο να μαθω. Εγω ηθελα ή τρομπετα ή σαξοφωνο αλλα ο μαεστρος μου εδωσε Κλαρινο! Crying or Very sad Κλαμα δεν το ηθελα καθολου το θεωρουσα βλαχικο μετα απο 10 χρονια συνεχιζω να παιζω κλαρινο και το αγαπω! Smile Στα 13 μπηκα σε νεανικη πολυφωνικη χορωδια. Ξεκινησα Alto αλλα τα τελευταια 2 χρονια μπορω να τραγουδησω σε ολες τις φωνες! Ειμαι βασικη σε 2 δημοτικες χορωδιες αλλα τραγουδαω και σε αλλες 2. Το τελευταιο καιρο εχω αγορασει μια φυσαρμονικα και με χαλαρωνει να παιζω! Θα συμφωνησω με την MAG και εγω ειμαι τεμπελα! Embarassed
    Katerina
    Katerina


    Αριθμός μηνυμάτων : 18
    Points : 23
    Reputation : 1
    Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2012
    Ηλικία : 32
    Τόπος : Lima Heights Adjacent

    H μουσική ειναι η ζωή μας. Empty Απ: H μουσική ειναι η ζωή μας.

    Δημοσίευση από Katerina Πεμ Φεβ 23, 2012 1:53 am

    iChrisKarajohn έγραψε:Σε καταλαβαινω... Neutral στα 12 μου ειχα φτασει σε ενα σημειο με ολη την κλασικουρα που ειπα φτανει. τα παραταω. αλλα οι γονεις μου ειχαν την ιδεαρα (και τους ευχαριστω τωρα): Ας αλλαξουμε δασκαλα. Θα της πουμε να σου δειχνει μονο τα τραγουδια που θες εσυ. κ αν δεν αλλαξεις γνωμη βλεπουμε. κ οντως μετα απο λιγα χρονια μου ελειψε το κλασσικο κ ξαναγυρισα.

    Δεν ήταν τόσο που βαρέθηκα την κλασσικούρα. Αν είναι ωραίο κομμάτι δεν με χαλάει. Razz Βαρέθηκα τις πολλές ώρες διαβάσματος και αυτό ήταν βλακεία της καθηγήτριας μου γιατί δεν είναι λογικό ένα παιδί 12 χρονών να παίζει τόσες ώρες, αλλά ήταν επίσης και πολύ καλή καθηγήτρια και δεν ήθελα να αλλάξω, ούτε μου το πρότειναν οι δικοί μου, οπότε... έκανα ένα διάλειμμα 6 χρόνων! Razz

    Anastasia Samis έγραψε:Θα συμφωνησω με την MAG και εγω ειμαι τεμπελα!
    Για αυτό είσαι η BGF μου! Very Happy
    constadinos
    constadinos
    Admin


    Αριθμός μηνυμάτων : 83
    Points : 217
    Reputation : 10
    Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2012
    Ηλικία : 35
    Τόπος : Αθήνα

    H μουσική ειναι η ζωή μας. Empty Απ: H μουσική ειναι η ζωή μας.

    Δημοσίευση από constadinos Πεμ Φεβ 23, 2012 7:34 am

    Λοιπόν ... Ι can easily say that I am so freaking jealous of all of you, girls!

    Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad

    Δυστυχώς όταν ήμουν μικρός, αν και ανέκαθεν μου άρεσε η μουσική, ήμουν αρκετά ζορισμένος και πιεσμένος με το σχολείο και τις ξένες γλώσσες και αργότερα και το φροντιστήριο για το σχολείο(Greek educational system sucks!) και έτσι είχα πολύ λίγο ελεύθερο χρόνο, τον οποίο τον πέρασα χαζεύοντας με κανένα Game Boy κι άλλες σχετικές βλακείες. Sad Τώρα καταλαβαίνω το λάθος που έκανα. Αν και πάλι, δε θεωρώ ότι ήταν αρκετός ο χρόνος που είχα για να ασχολούμαι και με μουσικό όργανο.

    Anyways... το σημαντικό είναι ότι αν και δεν έχω ασχοληθεί εκ βάθρων με τη μουσική και αυτό ειλικρινά με θλίβει... παρόλα αυτά ΛΑΤΡΕΥΩ ΤΗ ΜΟΥΣΙΚΗ και ακούω όπου βρεθώ κι όπου σταθώ! Διαβάζω με μουσική, τρώω με μουσική(εκτός αν βλέπω σειρές Razz ), μην πω τι άλλο κάνω με μουσική γιατί θα παρεκτραπούμε! Razz

    Ακόμη κι όταν είμαι on the go... θέλω να έχω δύο ακουστικά κολλημένα στα αυτιά μου για να συνεχίσω να ακούω! Τα τελευταία χρόνια, το έχω ρίξει κατεξοχήν στην ξένη μουσική και ναι... την ελληνική (ή τουλάχιστον την νέα ελληνική... την ψιλοσνομπάρω). ΟΚ, θα ακούσω κάποια κομμάτια που θυμίζουν λίγο ξένη μουσική όπως από Other View και Playmen, αλλά πχ... τον Χατζηγιάννη πια δε θέλω ούτε να τον ακούω ούτε να τον βλέπω. Ενίοτε, όμως, μ' αρέσει και η έντεχνη ελληνική, όπως Ζουγανέλη και τα σχετικά.

    Δεδομένου, λοιπόν, ότι κάποιο μουσικό όργανο δε γνωρίζω, το μόνο πράγμα που μπορώ να δουλέψω και να χειριστώ λίγο μονος μου είναι η φωνή μου. Σκεφτόμουν από καιρό να ξεκινήσω κάποια μαθήματα φωνητικής, αλλά δυστυχώς είναι ένα κάποιο κόστος και τα πράγματα πλέον είναι αρκετά ζορισμένα. Είχα σκεφτεί και την ιδέα να μπω σε κάποια χορωδία ελπίζοντας και πιστεύοντας ότι εκεί μπορεί να βελτιωθώ, αλλά από την άλλη σκεφτόμουν ότι όσες χορωδίες έχω δει στην ΤV από Ελλάδα, συνήθως τραγουδάνε παραδοσιακά ή τραγούδια μεγάλων Ελλήνων μουσικοσυνθετών κτλ ... κάτι το οποίο με ξενίζει! Ήθελα να βρω μια χορωδία σαν τους ND που να τραγουδάνε κυρίως ξένα και να κάνουν κάποιες performances σε διαγωνισμούς. Αλλά αμφιβάλλω αν υπάρχει κάτι τέτοιο. Μήπως ξέρει καμιά σας τίποτα σχετικό για την Αθήνα or sth?

    Τέλος, δε σας κρύβω ότι τις έχω κάνει τις ερασιτεχνικότατές μου προσπάθειες μου να τραγουδήσω(και βασικά είναι να μη δω μικρόφωνο και να μην ακούσω για Karaoke Razz) ... so... εδώ είναι μερικές προσπάθειές μου Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed
    αλλά please be nice with me! Γνωρίζω ότι ούτε απόλυτα καλές είναι(είναι και πρόβλημα ότι οι ηχογραφήσεις έγιναν απλά με ένα χαζομικρόφωνο υπολογιστή) ούτε και η προφορά μου είναι τόοοοσο καλή όπως της Άννας, αλλά I won't stop believing and doing that...







    Katerina
    Katerina


    Αριθμός μηνυμάτων : 18
    Points : 23
    Reputation : 1
    Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2012
    Ηλικία : 32
    Τόπος : Lima Heights Adjacent

    H μουσική ειναι η ζωή μας. Empty Απ: H μουσική ειναι η ζωή μας.

    Δημοσίευση από Katerina Πεμ Φεβ 23, 2012 11:12 am

    Κατ' αρχάς δεν έχουμε λόγο να σε κρίνουμε, όποτε δεν υπήρχε περίπτωση να μην είμαστε nice μαζί σου! Είδικα, όσοι δεν έχουμε καλή φωνή (π.χ. me Razz) Κατά τη γνώμη μου έχεις μια φωνή που αν την δουλέψεις, θα έχεις ένα αρκετά καλό αποτέλεσμα. Εγώ έκανα μαθήματα σολφέζ για 2 χρόνια (λόγω του πτυχείου του αρμονίου) και με βοήθησαν πολυ (τότε τα σιχαινόμουν, τώρα εύχομαι να μπορούσα να ξανακάνω). Απέκτησα μια σχετικά καλή φωνή και ας μην είχα ταλέντο. Το ταλέντο εννοείται ότι είναι σημαντικότατο, αλλά είναι επίσης σημαντικό να ξέρεις να τραγουδάς σωστά για να ακουστείς καλά στους άλλους. Οι προσπάθειες σου είναι πολύ καλές και αφού σου αρέσει να τραγουδάς, καλό είναι να το κυνηγήσεις. Κατανοώ ότι στην εποχή που είμαστε δεν είναι εύκολο να κάνεις μαθήματα φωνητικής (είναι τσιμπημένες οι τιμές τους από όσο ξέρω) και δεν ξέρω να σου προτείνω κάτι σαν αυτό που ζητάς έδω στην Αθήνα, αλλά ψάξτο λίγο και ποτέ δεν ξέρεις τι μπορείς να βρεις! Wink
    santanna
    santanna
    Admin


    Αριθμός μηνυμάτων : 57
    Points : 96
    Reputation : 15
    Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2012

    H μουσική ειναι η ζωή μας. Empty Απ: H μουσική ειναι η ζωή μας.

    Δημοσίευση από santanna Πεμ Φεβ 23, 2012 12:06 pm

    Κωνσταντίνε έχεις πολύ σωστή φωνή! Μπράβο! Θέλει κότσια για να πεις το Take Me Or Leave Me και το είπες πάρα πολύ καλά! Aww Very Happy

    Επίσης με βρίσκεις να συμφωνώ απόλυτα μαζί σου περί ελληνικής μουσικής. Δύο λέξεις μόνο: ενίοτε. έντεχνο.

    Btw, αν ξέρει κανείς σοβαρά για φτηνά μαθήματα φωνητικής ενδιαφέρομαι και γώ! Δεν έχω κάνει ποτέ αλλά πραγματικά πιστεύω ότι επιβάλλεται στον καθένα που θέλει να εξασκήσει την φωνή του.

    Μου πρότειναν πρόσφατα να πάω στο Φίλιππο Νάκα να δω την κυρία Πασπαλά η οποία αναλαμβάνει παιδιά με μοντέρνο/ξένο ρεπερτόριο, αλλά λόγω εξεταστικής ακόμα δεν έχω προλάβει να πάω να ρωτήσω ή να με δουν. Από ότι ακούω όμως δεν είναι και πολύ ιδιαίτερες προσιτές οι τιμές τους. Οπότε και πάλι, αν ξέρει κανείς τίποτα για δωρεάν ή οικονομικά μαθήματα φωνητικής μας λέει! Rolling Eyes

    Το μόνο που μπορώ να πώ σε αυτούς που τραγουδάνε είναι αυτό: καλό ζέσταμα. Είναι εξαιρετικά επικίνδυνο να τραγουδάς (ειδικά πολύ ψηλά ή πολύ χαμηλά) χωρίς να έχεις προετοιμάσει την φωνή σου. Έχω ένα audiobook που μου κάνει ασκήσεις για warm up. Υπάρχουν πολλά στο internet μπορείτε να τα βρείτε και να τα κατεβάσετε ή ακόμα πιο εύκολα, να δείτε tutorials στο YouTube.

    Αν ξέρετε κάτι, μας λέτε! Sharing is caring! drunken
    iChrisKarajohn
    iChrisKarajohn


    Αριθμός μηνυμάτων : 36
    Points : 55
    Reputation : 10
    Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2012
    Ηλικία : 31
    Τόπος : Crete

    H μουσική ειναι η ζωή μας. Empty Απ: H μουσική ειναι η ζωή μας.

    Δημοσίευση από iChrisKarajohn Πεμ Φεβ 23, 2012 12:17 pm

    Το μονο που ξερω ειναι οτι σε μουσικους οικους πχ Φιλιππος Νακας οι τιμες δεν ειναι τοσο προσιτες. Επισης αν ειναι τα πρωτα σας μαθηματα μην σκοτωθειτε να βρειτε την ελληνιδα Streisand να σας κανει μαθημα, γιατι τα ιδιαιτερα με "ονοματα" στο ειδος, πανε 40-50Ε την ωρα.
    santanna
    santanna
    Admin


    Αριθμός μηνυμάτων : 57
    Points : 96
    Reputation : 15
    Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2012

    H μουσική ειναι η ζωή μας. Empty Απ: H μουσική ειναι η ζωή μας.

    Δημοσίευση από santanna Κυρ Φεβ 26, 2012 2:25 pm

    ηχογράφησα ένα άλλο, αν σας ενδιαφέρει να το ακούσετε είναι εδώ linkie ή εδώ 2nd linkie

    Very Happy
    iChrisKarajohn
    iChrisKarajohn


    Αριθμός μηνυμάτων : 36
    Points : 55
    Reputation : 10
    Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2012
    Ηλικία : 31
    Τόπος : Crete

    H μουσική ειναι η ζωή μας. Empty Απ: H μουσική ειναι η ζωή μας.

    Δημοσίευση από iChrisKarajohn Κυρ Φεβ 26, 2012 2:31 pm

    santanna έγραψε:ηχογράφησα ένα άλλο, αν σας ενδιαφέρει να το ακούσετε είναι εδώ linkie ή εδώ 2nd linkie

    Very Happy
    Tέλειο Smile)

    cheers afro flower Wink Very Happy
    santanna
    santanna
    Admin


    Αριθμός μηνυμάτων : 57
    Points : 96
    Reputation : 15
    Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2012

    H μουσική ειναι η ζωή μας. Empty Απ: H μουσική ειναι η ζωή μας.

    Δημοσίευση από santanna Κυρ Φεβ 26, 2012 2:36 pm

    iChrisKarajohn έγραψε:
    santanna έγραψε:ηχογράφησα ένα άλλο, αν σας ενδιαφέρει να το ακούσετε είναι εδώ linkie ή εδώ 2nd linkie

    Very Happy
    Tέλειο Smile)

    cheers afro flower Wink Very Happy

    Α, ρε Chris!
    H μουσική ειναι η ζωή μας. Tumblr_lihyufzd181qipibjo1_500
    constadinos
    constadinos
    Admin


    Αριθμός μηνυμάτων : 83
    Points : 217
    Reputation : 10
    Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2012
    Ηλικία : 35
    Τόπος : Αθήνα

    H μουσική ειναι η ζωή μας. Empty Απ: H μουσική ειναι η ζωή μας.

    Δημοσίευση από constadinos Κυρ Φεβ 26, 2012 2:42 pm

    santanna έγραψε:ηχογράφησα ένα άλλο, αν σας ενδιαφέρει να το ακούσετε είναι εδώ linkie ή εδώ 2nd linkie

    Very Happy

    Ρε συ Άννα... μας κοροϊδεύεις;; Μήπως είσαι επαγγελματίας και δε μας το λες;; Τι να πω;;

    ΜΠΡΑΒΟ και ΠΑΛΙ ΜΠΡΑΒΟ! Πολύ καλή φωνή και πολύ καλή ακουστική. Έχεις πλήρη εξοπλισμό;;
    santanna
    santanna
    Admin


    Αριθμός μηνυμάτων : 57
    Points : 96
    Reputation : 15
    Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2012

    H μουσική ειναι η ζωή μας. Empty Απ: H μουσική ειναι η ζωή μας.

    Δημοσίευση από santanna Κυρ Φεβ 26, 2012 2:49 pm

    ConSTARdinos έγραψε:

    Ρε συ Άννα... μας κοροϊδεύεις;; Μήπως είσαι επαγγελματίας και δε μας το λες;; Τι να πω;;

    ΜΠΡΑΒΟ και ΠΑΛΙ ΜΠΡΑΒΟ! Πολύ καλή φωνή και πολύ καλή ακουστική. Έχεις πλήρη εξοπλισμό;;

    to be honest, αυτή η ηχογράφηση δεν μ'αρέσει καθόλου απο άποψη φωνής. Θα μπορούσα να το κάνω πολύ καλύτερο τώρα που έχω μελετήσει αρκετά την τεχνική της.. Αλλά..

    Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια πάντως, και ναι, το ηχογράφησα στο home studio ενός φίλου μου, για αυτό ακούγεται έτσι! Live είμαι τελείως διαφορετική!

    Btw, αυτό είναι το 4ο κομμάτι που ηχογραφώ αφιερωμένο σε glee cast members (1ο για Dianna, 2o για Kevin, 3o Lea, και τώρα 4ο Naya) για αυτό και το πόσταρα εδώ! Smile
    Katerina
    Katerina


    Αριθμός μηνυμάτων : 18
    Points : 23
    Reputation : 1
    Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2012
    Ηλικία : 32
    Τόπος : Lima Heights Adjacent

    H μουσική ειναι η ζωή μας. Empty Απ: H μουσική ειναι η ζωή μας.

    Δημοσίευση από Katerina Τρι Φεβ 28, 2012 1:14 pm

    santanna έγραψε:ηχογράφησα ένα άλλο, αν σας ενδιαφέρει να το ακούσετε είναι εδώ linkie ή εδώ 2nd linkie

    Very Happy

    Damn, girl! Αυτό είναι πολύ καλό... και φοβερό τραγούδι, το λατρεύω!
    santanna
    santanna
    Admin


    Αριθμός μηνυμάτων : 57
    Points : 96
    Reputation : 15
    Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2012

    H μουσική ειναι η ζωή μας. Empty Απ: H μουσική ειναι η ζωή μας.

    Δημοσίευση από santanna Τρι Φεβ 28, 2012 2:29 pm

    Katerina έγραψε:

    Damn, girl! Αυτό είναι πολύ καλό... και φοβερό τραγούδι, το λατρεύω!

    muchas gracias! woot woot

    H μουσική ειναι η ζωή μας. Tumblr_lew884zlsd1qeyp1lo1_500
    Anastasia Samis
    Anastasia Samis


    Αριθμός μηνυμάτων : 14
    Points : 22
    Reputation : 4
    Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2012
    Ηλικία : 30

    H μουσική ειναι η ζωή μας. Empty Απ: H μουσική ειναι η ζωή μας.

    Δημοσίευση από Anastasia Samis Τρι Φεβ 28, 2012 3:09 pm

    Μπραβο Αννα πολυ καλη φωνη!!! Very Happy Εχεις πολυ καλες χαμηλες και ιδιαιτερη χροια! Μηπως πρεπει να πας σε καμια δισκογραφικη; Παντως ψαστω ανετα μπορεις να μπεις σε κανα γκρουπακι αν δεν το εχεις ηδη κανει! Κωνσταντινε θα συμφωνησω με τις προλαλησαντες εχεις μια σωστη φωνη με δυνατοτητες εξελιξεις! Συνεχισε να προπονησε! Smile Να ρωτησω κατι πως ηχογραφητε την φωνη σας μεσα σε ενα τραγουδι;
    constadinos
    constadinos
    Admin


    Αριθμός μηνυμάτων : 83
    Points : 217
    Reputation : 10
    Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2012
    Ηλικία : 35
    Τόπος : Αθήνα

    H μουσική ειναι η ζωή μας. Empty Απ: H μουσική ειναι η ζωή μας.

    Δημοσίευση από constadinos Τρι Φεβ 28, 2012 3:36 pm

    Anastasia Samis έγραψε:Μπραβο Αννα πολυ καλη φωνη!!! Very Happy Εχεις πολυ καλες χαμηλες και ιδιαιτερη χροια! Μηπως πρεπει να πας σε καμια δισκογραφικη; Παντως ψαστω ανετα μπορεις να μπεις σε κανα γκρουπακι αν δεν το εχεις ηδη κανει! Κωνσταντινε θα συμφωνησω με τις προλαλησαντες εχεις μια σωστη φωνη με δυνατοτητες εξελιξεις! Συνεχισε να προπονησε! Smile Να ρωτησω κατι πως ηχογραφητε την φωνη σας μεσα σε ενα τραγουδι;

    Thanks Thanks Flower 2

    Εγώ έχω ένα πρόγραμμα... το Audacity... το κατέβασα "σπασμένο" βέβαια... από το internet και μπορώ και βάζω να παίζει στο background το instrumental κι από πάνω τραγουδάω.
    Κανονικά έχει πάαααααααρα πολλές δυνατότητες σαν πρόγραμμα, αλλά δεν το έχω ψάξει σχεδόν καθόλου. Glwssa
    iChrisKarajohn
    iChrisKarajohn


    Αριθμός μηνυμάτων : 36
    Points : 55
    Reputation : 10
    Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2012
    Ηλικία : 31
    Τόπος : Crete

    H μουσική ειναι η ζωή μας. Empty Απ: H μουσική ειναι η ζωή μας.

    Δημοσίευση από iChrisKarajohn Τρι Φεβ 28, 2012 3:47 pm

    εγω εχω το Cubase LE 5...και πολυ πιθανον να εχει χρησιμοποιησει κ αυτο αυτος που εκανε την ηχογραφηση στην Αννα γιατι ειναι το πιο mainstream πχ σαν το photoshop σε επεξεργασια φωτο. και το δινουν μαζι με τις καρτες ηχου.
    santanna
    santanna
    Admin


    Αριθμός μηνυμάτων : 57
    Points : 96
    Reputation : 15
    Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2012

    H μουσική ειναι η ζωή μας. Empty Απ: H μουσική ειναι η ζωή μας.

    Δημοσίευση από santanna Πεμ Μαρ 01, 2012 4:30 pm

    ohhhhh I recorded one for Hemo as well! Tell me if you liked it or not!
    LINK
    woot
    constadinos
    constadinos
    Admin


    Αριθμός μηνυμάτων : 83
    Points : 217
    Reputation : 10
    Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2012
    Ηλικία : 35
    Τόπος : Αθήνα

    H μουσική ειναι η ζωή μας. Empty Απ: H μουσική ειναι η ζωή μας.

    Δημοσίευση από constadinos Παρ Μαρ 02, 2012 5:36 am

    santanna έγραψε:ohhhhh I recorded one for Hemo as well! Tell me if you liked it or not!
    LINK
    woot

    Θα ποστάρω απλά ένα νέο emoticon που προσέθεσα για τέτοιους λόγους...

    Worshiping Worshiping Worshiping
    santanna
    santanna
    Admin


    Αριθμός μηνυμάτων : 57
    Points : 96
    Reputation : 15
    Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2012

    H μουσική ειναι η ζωή μας. Empty Απ: H μουσική ειναι η ζωή μας.

    Δημοσίευση από santanna Παρ Μαρ 02, 2012 6:02 am

    ConSTARdinos έγραψε:
    santanna έγραψε:ohhhhh I recorded one for Hemo as well! Tell me if you liked it or not!
    LINK
    woot

    Θα ποστάρω απλά ένα νέο emoticon που προσέθεσα για τέτοιους λόγους...

    Worshiping Worshiping Worshiping

    awwwwwwwwwwwww thank you :pusspuss: :pusspuss: :pusspuss:
    LoLa
    LoLa


    Αριθμός μηνυμάτων : 14
    Points : 17
    Reputation : 1
    Ημερομηνία εγγραφής : 21/02/2012
    Τόπος : somewhere between glee heaven and hell >.<

    H μουσική ειναι η ζωή μας. Empty Απ: H μουσική ειναι η ζωή μας.

    Δημοσίευση από LoLa Παρ Μαρ 02, 2012 3:40 pm

    santanna έγραψε:ohhhhh I recorded one for Hemo as well! Tell me if you liked it or not!
    LINK
    woot


    Ωραίο!!! Bravo
    AuntieSnixxx
    AuntieSnixxx


    Αριθμός μηνυμάτων : 3
    Points : 4
    Reputation : 1
    Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2012
    Ηλικία : 30

    H μουσική ειναι η ζωή μας. Empty Απ: H μουσική ειναι η ζωή μας.

    Δημοσίευση από AuntieSnixxx Σαβ Μαρ 03, 2012 5:17 am

    santanna έγραψε:ηχογράφησα ένα άλλο, αν σας ενδιαφέρει να το ακούσετε είναι εδώ linkie ή εδώ 2nd linkie

    Very Happy

    WOW....apla wow!! Bowing

      Παρόμοια θέματα

      -

      Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Δευ Μάης 06, 2024 4:16 am