Greek Gleeks

Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

A greek fan community for Fox's tv series Glee


+6
Karadori
Grleek
MoonShoesNina
santanna
iChrisKarajohn
constadinos
10 απαντήσεις

    Επεισόδιο 3x14 "On my way"

    constadinos
    constadinos
    Admin


    Αριθμός μηνυμάτων : 83
    Points : 217
    Reputation : 10
    Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2012
    Ηλικία : 34
    Τόπος : Αθήνα

    Επεισόδιο 3x14 "On my way" Empty Επεισόδιο 3x14 "On my way"

    Δημοσίευση από constadinos Τρι Φεβ 21, 2012 6:19 pm

    Εδώ μπορούμε να αρχίσουμε να σχολιάζουμε τα όσα είδαμε στο 14ο επεισόδιο του τρίτου κύκλου με τίτλο "Οn my way".

    Μπορεί να τις έγραψα τις παρατηρήσεις μου και στο Fan Club στο Facebook, αλλά τις γράφω κι εδώ για να έχουμε αρχείο! Wink

    So...

    Ψέμματα δε θα πω... Το επεισόδιο δεν με ενθουσίασε!

    Έκοψαν κάμποσες σκηνές...
    Δεν μάθαμε ποιος είναι τελικά ο πατέρας του παιδιού της Sue...
    Οι σκηνές περνούσαν η μία μετά την άλλη με έναν ψιλοακατάληπτο τρόπο σαν να προσπαθούσαν απλά να βάλουν λίγο από όλα...
    Το storyline με τον Karofsky ήταν καλό και τουλάχιστον το μήνυμα που ήθελε να περάσει, το πέρασε...
    Όσο για το τρακάρισμα στο τέλος... αναμενόμενο (μετά τα spoilers που είχαμε αναφέρει), αλλά και πάλι δεν μπορώ να το χωνέψω...

    Τι μου άρεσε;
    Το Here's to us... νομίζω ήταν το καλύτερο από τα σημερινά τραγούδια,
    Η σκηνή που κάθονταν όλοι σε έναν κύκλο και έλεγαν τα όνειρά τους,
    Η φιλία που ξεκίνησε μεταξύ Kurt και Dave,
    H περίεργη και τόσο καλή συμπεριφορά της Sue(αν και ξέρω ότι αυτό ειδικά θα ενοχλήσει αρκετούς).

    Επίσης...
    Το αποτέλεσμα των Regionals δεν με εντυπωσίασε! Ήταν αναμενόμενο. Βέβαια, είχα λίγη αγωνία μην τυχόν γίνει καμία ανατροπή, αλλά μπαααααα...

    Κι επίσης... γιατί έχουν βαλθεί να βάζουν τελείως άσχετους και χαζοχαρούμενους για κριτές;; Στον πρώτο κύκλο για τους Regionals είχαν κουβαλήσει ολόκληρη Olivia Newton John και τον Josh Groban και τώρα απλά ένα βαμπίρ! :S :S

    Τέλος, το καλό που τους θέλω οι Nationals να γίνουν στη Νέα Υόρκη ή τεσπα κάπου υπερπαραγωγικά, γιατί έτσι και τους κάνουν κι αυτούς στο McKinley... ΠΟΛΥ ΘΑ ΕΚΝΕΥΡΙΣΤΩ!! Ικανούς τους έχω να χωρέσουν όοοοοολες τις υποτιθέμενες ομάδες που θα συμμετέχουν μέσα στο McKinley μόνο!
    iChrisKarajohn
    iChrisKarajohn


    Αριθμός μηνυμάτων : 36
    Points : 55
    Reputation : 10
    Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2012
    Ηλικία : 30
    Τόπος : Crete

    Επεισόδιο 3x14 "On my way" Empty Απ: Επεισόδιο 3x14 "On my way"

    Δημοσίευση από iChrisKarajohn Τρι Φεβ 21, 2012 6:40 pm

    Ακομα δεν μπορω να χωνεψω το γεγονος οτι η Quinn τρακαρε. Βρισκομαι σε αρνηση. Οσα σποιλερς κ να ειχα δει, δεν ημουν ετοιμη.

    Η ιστορια Karofsky ηταν πολυ καλη αν κ λιγο βιαστικη.

    Ξερω οτι ηταν αναμενομενο να κερδισουν οι δικοι μας αλλα δεν ηθελα κ το αντιθετο αποτελεσμα για να μου φτιαξει την μερα.

    Αν ηταν αλλο το επεισοδιο θα νοιαζομουν που δεν δειξαν ποιος ειναι ο μπαμπας του μωρου της Sue.

    Το μονο που λεω ειναι: Μην αγγιζετε το κινητο σας οταν οδηγατε!!! Ουτε για δευτερολεπτο.

    Sad Crying or Very sad Mad No pale Δεν μπορω να περιμενω 7 βδομαδες για να δω αν ζει η οχι!
    santanna
    santanna
    Admin


    Αριθμός μηνυμάτων : 57
    Points : 96
    Reputation : 15
    Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2012

    Επεισόδιο 3x14 "On my way" Empty bts

    Δημοσίευση από santanna Τετ Φεβ 22, 2012 2:15 am

    avatar
    MoonShoesNina


    Αριθμός μηνυμάτων : 1
    Points : 1
    Reputation : 0
    Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2012

    Επεισόδιο 3x14 "On my way" Empty OMG I'm surprised my computer lasted to live after i punched it at the end of the episode

    Δημοσίευση από MoonShoesNina Τετ Φεβ 22, 2012 2:51 am

    Μπορώ να πω πως καθ'όλη τη διάρκεια του επεισοδίου ήμουν σε φάση MY EMOTIOOOOOOONS γιατί χάρη σε όλα τα spoilers ήξερα τι να περιμένω.
    Το storyline του Karofsky με συγκίνησε αρκετά αν και ήθελα περισσότερο Klaine Razz Επίσης δεν ένιωσα άσχημα για τον Sebastian που κατάλαβε πόσο σκατόψυχος -excuse my french- είναι! Σε τελική ανάλυση FU RIB δεν ντρέπεστε καθόλου?! Θα πρέπει να περιμένουμε τόσο καιρό μέχρι να βγει καινούριο επεισόδιο Neutral Το καλό είναι ότι μπορεί να ξανααποκτήσω ΖΩΗ σ'αυτό το χρονικό διάστημα xD
    santanna
    santanna
    Admin


    Αριθμός μηνυμάτων : 57
    Points : 96
    Reputation : 15
    Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2012

    Επεισόδιο 3x14 "On my way" Empty Απ: Επεισόδιο 3x14 "On my way"

    Δημοσίευση από santanna Τετ Φεβ 22, 2012 2:56 am

    you speak the truth gurrrl.

    Επεισόδιο 3x14 "On my way" Tumblr_lvjtbd9e281qafjzo

    I mean, και επειδή ένιωσε τύψεις ο ******** ο Sebastian για τον Karofksy, αυτό σημαίνει ότι αυτόματα γίνεται καλός? Έλεος RIB. Βtw, το vampire που ήταν κριτής, ήταν ο Ian Brennan (Glee's writer)!
    Grleek
    Grleek


    Αριθμός μηνυμάτων : 3
    Points : 3
    Reputation : 0
    Ημερομηνία εγγραφής : 21/02/2012
    Ηλικία : 32

    Επεισόδιο 3x14 "On my way" Empty Απ: Επεισόδιο 3x14 "On my way"

    Δημοσίευση από Grleek Τετ Φεβ 22, 2012 3:57 am

    Eγώ πάντως που δεν είχα δει spoilers μ άρεσε το episode! ωραίες εμφανίσεις k στο τέλος με την quinn έμεινα k κοίταζα 5 λεπτά με το στόμα ανοικτό xD (για αυτό να μην κοιτάτε spoilers!) .. επίσης θα μ' άρεσε στο γάμο να έκανε μια εμφάνιση η barbara "στεισαντ" k να χάλαγε το γάμο! κάτι τέτοιο θα ήταν φοβερό... ελπίζω η quinn να μην έπαθε τπτ πολύ σοβαρό! θα μπορούσε στη θέση της να ήταν η tina (που δεν έχει πάθει k πολλά) k να έμπαινε πιο μπροστά έτσι .... αυτά...

    k για nationals εμενα θα μ άρεσε σαν ιδέα να γίνουν στην ευρώπη, σε καμια μεγάλη σκηνή της αγγλίας , k να συμμετείχαν υποτίθεται k teams from EUROPE !!! xD άμα ήθελαν ελληνική πάω! k μονο για να χειροκροτάς από κάτω!!! xD
    avatar
    Karadori


    Αριθμός μηνυμάτων : 2
    Points : 2
    Reputation : 0
    Ημερομηνία εγγραφής : 21/02/2012

    Επεισόδιο 3x14 "On my way" Empty Απ: Επεισόδιο 3x14 "On my way"

    Δημοσίευση από Karadori Τετ Φεβ 22, 2012 4:05 am

    Εγώ δεν το έχω δεχτεί ακόμα ότι τράκαρε η Quinn!!!!συμφωνώ ότι όσα spoiler και να είδα/διάβασα δεν μπορώ να το δεχτώ.....!!!!!το έχω χάσει..... Sad Sad Sad Sad
    Grleek
    Grleek


    Αριθμός μηνυμάτων : 3
    Points : 3
    Reputation : 0
    Ημερομηνία εγγραφής : 21/02/2012
    Ηλικία : 32

    Επεισόδιο 3x14 "On my way" Empty Απ: Επεισόδιο 3x14 "On my way"

    Δημοσίευση από Grleek Τετ Φεβ 22, 2012 4:07 am

    Και επιπλέον το "δευτερο" song των καναρινιών (εγώ έτσι τους λέω!) ήταν γαμάτα παρουσιασμένο! ευτυχώς και βγήκαν οι Troubletones γιατί αλλιώς δεν το είχαμε και πολύ!
    constadinos
    constadinos
    Admin


    Αριθμός μηνυμάτων : 83
    Points : 217
    Reputation : 10
    Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2012
    Ηλικία : 34
    Τόπος : Αθήνα

    Επεισόδιο 3x14 "On my way" Empty Απ: Επεισόδιο 3x14 "On my way"

    Δημοσίευση από constadinos Τετ Φεβ 22, 2012 5:02 am

    Μια μικρή παρατήρηση ως admin αρχικά!!

    Τα τελευταία 3 comments είχαν γραφτεί σε greeklish, παρότι στους κανόνες του forum που φαίνονται πάνω πάνω, γράφεται με έντονα γράμματα ότι απαγορεύονται.

    Παρόλα αυτά, λόγω του ότι είναι αρχή και ίσως ακόμη δεν έχουμε συνηθίσει, δεν τα διέγραψα και απλά τα μετέτρεψα σε ελληνικά μέσω του συνδέσμου που σας δίνω παραπάνω στους κανόνες.

    Επίσης, κάτι το οποίο δε φαίνεται στους κανόνες, αλλά θα μπει σύντομα είναι ότι απαγορεύονται τα double posts, δλδ να γραφεις κάτι και μετά από κάτω πριν απαντήσει κάποιος άλλος, να γράφεις και κάτι άλλο! Όταν έχετε να κάνετε κάτι τέτοιο, απλά πατήστε Edit στο τελευταίο σας σχόλιο και προσθέστε αυτό που θέλετε. Μην γράφετε καινούριο comment!


    Όσον αφορά το επεισόδιο, οκ... δέχομαι ότι αν δεν είχα δει spoilers μπορεί να μου άρεσε περισσότερο, αλλά το θέμα δεν είναι τόσο ότι δε με συνεπήραν τα ΜΠΑΜ που έκανε, αλλά ότι όλα γίνονταν τόοοοοσο γρήγορα που δεν προλάβαινες να τα "απολαύσεις".
    Κι όσον αφορά το χώρο διεξαγωγής των Nationals δε θα γινόταν στην Ευρώπη και μάλιστα και με ευρωπαϊκά glee clubs γιατί τότε μιλάμε για Internationals. Ορίστε όμως κάτι που θα μπορούσαν να κάνουν του χρόνου, αν και δε νομίζω να το κάνουν, γιατί μάλλον θα κοστίζει πολύ.

    Και btw... τα δύο highlights του επεισοδίου θεωρώ ότι είναι αυτά...

    Επεισόδιο 3x14 "On my way" Scaled.php?server=52&filename=karofskyscene

    και

    Επεισόδιο 3x14 "On my way" Scaled.php?server=19&filename=carcrashglee
    Demetrius13
    Demetrius13


    Αριθμός μηνυμάτων : 9
    Points : 10
    Reputation : 0
    Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2012

    Επεισόδιο 3x14 "On my way" Empty Απ: Επεισόδιο 3x14 "On my way"

    Δημοσίευση από Demetrius13 Τετ Φεβ 22, 2012 2:29 pm

    Για μερικούς πάντως που δεν είχαν τα spoilers (σαν εμένα πχ), το σοκ ήταν μεγάλο! Αν και, να πω την αλήθεια, με ενθουσίασε μόνο η αρχή και το τέλος.Πέρασε ένα πολύ καλό και δυνατό μήνυμα με την ιστορία του Καρόφσκι. Όσο για τους regionals, εντάξει, αρκετά προβλέψιμο. Δηλαδή, είναι στα μισά του κύκλου ακόμα. ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να μην κέρδιζαν. Εμένα μου άρεσε η νέα Sue. Ο γάμος με απογοήτευσε, αν και δεν νομίζω να γίνει επειδή (λογικά) θα μάθουν εγκαίρως το ατύχημα.
    Και όσον αφορά το σχόλιο για την σύντομη ιστορία του Καρόφσκι(όπως είπε η iChrisKarajohn), θυμηθείτε και ότι η Disney στο Up σε έκανε να πλαντάξεις στο κλάμα μέσα σε 5 μόνο λεπτά!
    iChrisKarajohn
    iChrisKarajohn


    Αριθμός μηνυμάτων : 36
    Points : 55
    Reputation : 10
    Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2012
    Ηλικία : 30
    Τόπος : Crete

    Επεισόδιο 3x14 "On my way" Empty Απ: Επεισόδιο 3x14 "On my way"

    Δημοσίευση από iChrisKarajohn Τετ Φεβ 22, 2012 3:38 pm

    Demetrius13 έγραψε:
    Και όσον αφορά το σχόλιο για την σύντομη ιστορία του Καρόφσκι(όπως είπε η iChrisKarajohn), θυμηθείτε και ότι η Disney στο Up σε έκανε να πλαντάξεις στο κλάμα μέσα σε 5 μόνο λεπτά!

    Ναι ηταν παρα πολυ συγκινητικο απλως ηθελα να ασχοληθουν πιο πολυ με αυτο το γεγονος στο επεισοδιο. Δηλαδη μετα τον Καροφσκι, ο διαγωνισμος κ ο γαμος ηταν τελειως αδιαφορα για μενα.
    PrincessDem
    PrincessDem


    Αριθμός μηνυμάτων : 11
    Points : 11
    Reputation : 0
    Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2012
    Ηλικία : 36

    Επεισόδιο 3x14 "On my way" Empty Απ: Επεισόδιο 3x14 "On my way"

    Δημοσίευση από PrincessDem Τετ Φεβ 22, 2012 4:28 pm

    Κι εμένα ο διαγωνισμός μου πέρασε λίγο στο φλου...Μετά από το κλάμα με τον Karofsky, την εκπληκτική κατά τη γνώμη μου σκηνή που μιλούσαν καθισμένοι σε κύκλο και το δραματικό "Don't text and drive" τέλος, δε με εντυπωσίασε τόσο το γεγονός ότι κέρδισαν...Άντε, μου έμεινε το "Here's to us" που η Lea έδωσε ρέστα πάλι...Πώς θα περάσουν τώρα 7 εβδομάδες;Αααααααα!!!Μήπως να κάνω καμιά επανάληψη στη σεζόν για πολλοστή φορά;;;
    constadinos
    constadinos
    Admin


    Αριθμός μηνυμάτων : 83
    Points : 217
    Reputation : 10
    Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2012
    Ηλικία : 34
    Τόπος : Αθήνα

    Επεισόδιο 3x14 "On my way" Empty Απ: Επεισόδιο 3x14 "On my way"

    Δημοσίευση από constadinos Πεμ Φεβ 23, 2012 6:11 am

    Λίγο OFF-TOPIC COMMENT...

    θυμίστε μου λίγο... ποιά ήταν η σκηνή στο UP που σε έκανε να βάλεις τα κλάματα, γιατί πάει πολύύύύύύς καιρός από τότε που το είδα!!
    avatar
    Nokato


    Αριθμός μηνυμάτων : 3
    Points : 5
    Reputation : 0
    Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2012
    Ηλικία : 28

    Επεισόδιο 3x14 "On my way" Empty Απ: Επεισόδιο 3x14 "On my way"

    Δημοσίευση από Nokato Πεμ Φεβ 23, 2012 10:14 am

    ConSTARdinos έγραψε:Λίγο OFF-TOPIC COMMENT...

    θυμίστε μου λίγο... ποιά ήταν η σκηνή στο UP που σε έκανε να βάλεις τα κλάματα, γιατί πάει πολύύύύύύς καιρός από τότε που το είδα!!

    Στην αρχή που έδειξε την ιστορία του "παππού" της ταινίας με την γυναίκα του.

    Πάντως νευριάζω με τον εαυτό μου που είδα τα σπόιλερ είτε ήταν από το γκρουπ είτε από κάπου αλλού και ακόμα περισσότερο που είδα τι γίνεται μετά. -_-

    Από το επεισόδιο οκ. Τα περισσότερα τραγούδια ήταν τρομερά, πρώτη φορά είδαμε full performance σε Regionals (και τα 3 τραγούδια). Η ιστορία του Karofsky, ok, δεν έκλαψα αλλά είναι τόσο πραγματική που ελπίζω να πέρασε το μήνυμα σε πολλούς. Quinn.. Ένα θα πω (το είπα και στο γκρουπ).. H Rachel την έφαγε! :Ρ Αυτά από εμένα. Ωραίο επεισόδιο αλλά ΕΠΡΕΠΕ να είναι δίωρο αφού πήγε Winter Finale.
    Demetrius13
    Demetrius13


    Αριθμός μηνυμάτων : 9
    Points : 10
    Reputation : 0
    Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2012

    Επεισόδιο 3x14 "On my way" Empty Απ: Επεισόδιο 3x14 "On my way"

    Δημοσίευση από Demetrius13 Πεμ Φεβ 23, 2012 12:04 pm

    αυτή εδώ είναι Κωνσταντίνε https://www.youtube.com/watch?v=hgvj1OyA2Z0
    (σχωράτε με αλλά δεν ξέρω πώς να το κάνω ως απάντηση :Ρ )
    constadinos
    constadinos
    Admin


    Αριθμός μηνυμάτων : 83
    Points : 217
    Reputation : 10
    Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2012
    Ηλικία : 34
    Τόπος : Αθήνα

    Επεισόδιο 3x14 "On my way" Empty Απ: Επεισόδιο 3x14 "On my way"

    Δημοσίευση από constadinos Πεμ Φεβ 23, 2012 1:42 pm

    Demetrius13 έγραψε:αυτή εδώ είναι Κωνσταντίνε https://www.youtube.com/watch?v=hgvj1OyA2Z0
    (σχωράτε με αλλά δεν ξέρω πώς να το κάνω ως απάντηση :Ρ )

    Τώρα θυμήθηκα! Sad Sad

    Αα και Δημήτρη... σε σχωράμε! :Ρ Αλλά για να μαθαίνεις... για να κάνεις να φαίνεται σε πλαίσιο η ερώτηση του άλλου, είτε πατάς απλά στο comment του αλλου (κάτω δεξιά) QUOTE και γράφεις από εκεί και κάτω ή όταν ποστάρεις ένα comment τότε γενικά γράφεις

    [quote= " το nickname του ατομου που θες να απαντήσεις " ] όλο το comment του άλλου ατόμου [/quote]

    Χωρίς τα κενά που έχω αφήσει εγώ όμως!
    Stavroula
    Stavroula


    Αριθμός μηνυμάτων : 21
    Points : 26
    Reputation : 1
    Ημερομηνία εγγραφής : 24/09/2012
    Ηλικία : 31
    Τόπος : Patra

    Επεισόδιο 3x14 "On my way" Empty Απ: Επεισόδιο 3x14 "On my way"

    Δημοσίευση από Stavroula Τρι Σεπ 25, 2012 8:52 am

    goooing to the chapel and we're goooonna get maaarried
    (γράφω ότι να ναι για να ξεκινήσει λίγο η συζήτηση)
    constadinos
    constadinos
    Admin


    Αριθμός μηνυμάτων : 83
    Points : 217
    Reputation : 10
    Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2012
    Ηλικία : 34
    Τόπος : Αθήνα

    Επεισόδιο 3x14 "On my way" Empty Απ: Επεισόδιο 3x14 "On my way"

    Δημοσίευση από constadinos Τρι Σεπ 25, 2012 11:27 am

    Stavroula έγραψε:goooing to the chapel and we're goooonna get maaarried
    (γράφω ότι να ναι για να ξεκινήσει λίγο η συζήτηση)

    Χαχα... Stavroula, μπορείς να ξεκινήσεις και κανούριο thread για τα νέα επεισόδια! Δε χρειάζεται να μας σκιάζεις με τους στίχους αυτού του ανατριχιαστικού τραγουδιού! Razz

      Παρόμοια θέματα

      -

      Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Σαβ Απρ 27, 2024 8:20 am