Greek Gleeks

Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

A greek fan community for Fox's tv series Glee


+2
PrincessDem
santanna
6 απαντήσεις

    Musicals

    santanna
    santanna
    Admin


    Αριθμός μηνυμάτων : 57
    Points : 96
    Reputation : 15
    Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2012

    Musicals             Empty Musicals

    Δημοσίευση από santanna Πεμ Φεβ 23, 2012 11:51 am

    μιας και πιάσαμε κουβέντα γύρω απο το Rent στην ενότητα Special Guest Stars και έχω να προσθέσω κάτι τοις γύρω από τα μιούζικαλ γενικότερα.. well... there you go! bluetooth

    Katerina έγραψε:Και εμένα η Idina είναι η αγαπημένη μου από το RENT... ταλεντάρα! Very Happy
    WTF? Σε ποιόν άνθρωπο δεν αρέσει το RENT; Razz
    ΒTW πήγα χθες να δω το ελληνικό... ήταν τέλειο! Μέχρι και ο Μαρτάκης ήταν πολύ καλός και δεν του το είχα. Καλά, η Λιβιτσάνου θα έκανε την Idina περίφανη! Razz

    Ρε παιδιά, όλοι το έχετε δεί? Μου φαίνεται ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ να πάω και γώ. Τρελαίνομαι για αυτό το έργο.. Θα σας ήμουν ευγνώμων για λίγες παραπάνω πληροφορίες. Απορία: τα τραγούδια είναι στα ελληνικά? Γενικές κριτικές, ηθοποιία κλπ?

    Τα μιούζικαλ που έχει δεί εγώ ώς τώρα είναι:

    στο Θέατρο
    Jesus Christ Superstar (twice ¨έπαιζε ένα μανάρι αχ) Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven
    Cats Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven
    The Phantom of The Opera (in London) Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven
    Victor Victoria (με την Ντενίση και τον Γλέτσο; ήταν μάλλον απ'τις χειρότερες νύχτες της ζωής μου και ήμουν και 15; αυτό λέει πολλά νομίζω.. What a Face )
    Evita Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven

    (το χω κάψει Andrew Lloyd Webber I know.. πρέπει να έχω δεί σίγουρα κανένα δυο άλλα αλλά δεν μου ρχονται τώρα..)

    σε ταινίες
    αχέμ, δεν θέλω να περηφανευτώ αλλά έχω δεί μπόλικα.. και όταν λέω μπόλικα εννοώ ΜΠΟΛΙΚΑ!
    Εδώ είναι μερικά:

    Funny Girl (Babs I love you λατρεία) Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven
    My Fair Lady (θα ήθελα να είχε πρωταγωνιστήσει η Julie Andrews όπως στο Broadway, φοβερή μουσική nevertheless) Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven
    Moulin Rouge Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven
    Rent Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven
    Oklahoma Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven
    Victor Victoria (Dame Julie <3) Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven
    Cabaret Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven
    Evita Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven
    Dreamgirls Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven
    West Side Story Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven
    Rocky Horror Picture Show Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven
    Hairspray Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven
    Sweeney Todd Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven
    The Sound Of Music Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven
    The King and I Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven

    and the list goes on and on.. ανέφερα αυτά που μου άρεσαν πιο πολύ!

    Θα ήθελα ΠΑΡΑ πολύ να μπορούσα να δώ το The Book Of Mormons, το Les Miserables, Ragtime, Wicked και φυσικά το Spring Awakening! (ελπίζω να την βγάλει την ταινία η Lea έχω ακούσει το soundtrack και μου άρεσε πολύ..)
    PrincessDem
    PrincessDem


    Αριθμός μηνυμάτων : 11
    Points : 11
    Reputation : 0
    Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2012
    Ηλικία : 36

    Musicals             Empty Απ: Musicals

    Δημοσίευση από PrincessDem Πεμ Φεβ 23, 2012 12:02 pm

    Ναι, τα τραγούδια είναι στα ελληνικά... Στην αρχή το φοβήθηκα το αποτέλεσμα αλλά η απόδοση είναι τρομερή και πολύ εύστοχη!!! Υποκριτικά είχα κάποιους ενδοιασμούς για τον Μαρτάκη, αλλά με δικαίωσε με το παραπάνω... Γενικά όλο το cast είναι πολύ καλό και οι ερμηνείες σε βάζουν αμέσως στο feeling... Πραγματικά εντυπωσιάστηκα!!! Very Happy
    iChrisKarajohn
    iChrisKarajohn


    Αριθμός μηνυμάτων : 36
    Points : 55
    Reputation : 10
    Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2012
    Ηλικία : 31
    Τόπος : Crete

    Musicals             Empty Απ: Musicals

    Δημοσίευση από iChrisKarajohn Πεμ Φεβ 23, 2012 12:12 pm

    Ο Μαρτακης ποιον εκανε? Τον Ροτζερ? (περισυ παντως τον εκανε ο Ματιαμπας κ ηταν πολυ καλος)
    PrincessDem
    PrincessDem


    Αριθμός μηνυμάτων : 11
    Points : 11
    Reputation : 0
    Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2012
    Ηλικία : 36

    Musicals             Empty Απ: Musicals

    Δημοσίευση από PrincessDem Πεμ Φεβ 23, 2012 12:54 pm

    Ναι, τον Ρότζερ κάνει...
    constadinos
    constadinos
    Admin


    Αριθμός μηνυμάτων : 83
    Points : 217
    Reputation : 10
    Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2012
    Ηλικία : 35
    Τόπος : Αθήνα

    Musicals             Empty Απ: Musicals

    Δημοσίευση από constadinos Πεμ Φεβ 23, 2012 1:31 pm

    Μεταφορά από το άλλο thread...
    santanna έγραψε:να μαζευτούμε όσοι μένουμε Αθήνα να πάμε να το δούμε (παίζει να λέμε δυνατά τα τραγούδια και να μας διώξουν )

    PrincessDem έγραψε:
    Πόσο μα πόσο συμφωνώ!!! Χαίρομαι που υπάρχουν κι άλλοι φανατικοί του Rent!!! Ήμουν κι εγώ στο ελληνικό χθες και σκεφτόμουν ακριβώς το ίδιο!!!Ήταν εκπληκτική παράσταση!!!Θα ξαναπάω πολλές φορές σίγουρα!!!!!

    Εγώ είμαι μέσα 100% να κανονίσουμε να πάμε μαζί να το δούμε! Το ψήνω πολύ. Απλά τελειώνω εξεταστική στις 14 Μαρτίου, οπότε απο εκεί και μετά αν θέλετε. Αν και τώρα που το σκέφτομαι επειδή έχω ένα καλό κενό 9-14 Μαρτίου, για να προετοιμαστώ για το τελευταίο μάθημα, αν θέλετε, μπορούμε να πάμε και το ΠΣΚ 9-11 Μαρτίου! Smile
    PrincessDem
    PrincessDem


    Αριθμός μηνυμάτων : 11
    Points : 11
    Reputation : 0
    Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2012
    Ηλικία : 36

    Musicals             Empty Απ: Musicals

    Δημοσίευση από PrincessDem Πεμ Φεβ 23, 2012 1:39 pm

    Εγώ είμαι μέσα... Ήδη έχω κανονίσει να πάω αύριο και μεθαύριο και μετά σκέφτομαι να το καθιερώσω κάθε Σάββατο!!! Δεν αντέχω χωρίς Rent!!!
    iChrisKarajohn
    iChrisKarajohn


    Αριθμός μηνυμάτων : 36
    Points : 55
    Reputation : 10
    Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2012
    Ηλικία : 31
    Τόπος : Crete

    Musicals             Empty Απ: Musicals

    Δημοσίευση από iChrisKarajohn Πεμ Φεβ 23, 2012 1:56 pm

    ConSTARdinos έγραψε:Μεταφορά από το άλλο thread...
    santanna έγραψε:να μαζευτούμε όσοι μένουμε Αθήνα να πάμε να το δούμε (παίζει να λέμε δυνατά τα τραγούδια και να μας διώξουν )

    PrincessDem έγραψε:
    Πόσο μα πόσο συμφωνώ!!! Χαίρομαι που υπάρχουν κι άλλοι φανατικοί του Rent!!! Ήμουν κι εγώ στο ελληνικό χθες και σκεφτόμουν ακριβώς το ίδιο!!!Ήταν εκπληκτική παράσταση!!!Θα ξαναπάω πολλές φορές σίγουρα!!!!!

    Εγώ είμαι μέσα 100% να κανονίσουμε να πάμε μαζί να το δούμε! Το ψήνω πολύ. Απλά τελειώνω εξεταστική στις 14 Μαρτίου, οπότε απο εκεί και μετά αν θέλετε. Αν και τώρα που το σκέφτομαι επειδή έχω ένα καλό κενό 9-14 Μαρτίου, για να προετοιμαστώ για το τελευταίο μάθημα, αν θέλετε, μπορούμε να πάμε και το ΠΣΚ 9-11 Μαρτίου! Smile

    Πλακα κανεις?... ειμαι πολυ μεσα! ανεβαινω αθηνα 10-15 Μαρτιου!
    santanna
    santanna
    Admin


    Αριθμός μηνυμάτων : 57
    Points : 96
    Reputation : 15
    Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2012

    Musicals             Empty Απ: Musicals

    Δημοσίευση από santanna Πεμ Φεβ 23, 2012 2:26 pm

    και γώ εννοείται μέσα! Very Happy
    Demetrius13
    Demetrius13


    Αριθμός μηνυμάτων : 9
    Points : 10
    Reputation : 0
    Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2012

    Musicals             Empty Απ: Musicals

    Δημοσίευση από Demetrius13 Παρ Φεβ 24, 2012 2:42 am

    santanna έγραψε:
    Moulin Rouge Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven
    ε όχι μόνο τέσσερα αστεράκια το Moulin Rouge! Ο Ewan McGregor( I love you ) από μόνος του αξίζει καμιά 50αρια(τουλάχιστον!) :Ρ

    Πέρα από αυτό, εγώ ΠΕΘΑΙΝΩ να δω το Wicked!!! Έχω μάθει όλα τα τραγούδια απ'έξω! Το original βέβαια με Idina Menzel και Kristin Chenoweth θα ήταν ακόμα καλύτερο(πχ https://www.youtube.com/watch?v=3XwmA0jyWMk ) αλλά και με άλλους καλό θα είναι!
    constadinos
    constadinos
    Admin


    Αριθμός μηνυμάτων : 83
    Points : 217
    Reputation : 10
    Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2012
    Ηλικία : 35
    Τόπος : Αθήνα

    Musicals             Empty Απ: Musicals

    Δημοσίευση από constadinos Παρ Φεβ 24, 2012 4:03 am

    ++++++1, Δημήτρη! Κι εγώ το 'χω μάθει απέξω το Wicked και ήθελα τόσο πολύ να το δω και εννοείται ότι κι εγώ θα προτιμούσα με Kristin και Idina, αλλά ας το δω έστω και με το current cast και δε θα πεθάνω! Razz

    Πάντως όσον αφορά για το RENT... να το κανονίσουμε οπωσδήποτε ρε σεις. Smile

    Προς το παρόν είμαστε μέσα, εγώ, η Δήμητρα, η Χρυσάνθη και η Άννα. Άλλος για τη βάρκα μας;; Razz Very Happy
    LoLa
    LoLa


    Αριθμός μηνυμάτων : 14
    Points : 17
    Reputation : 1
    Ημερομηνία εγγραφής : 21/02/2012
    Τόπος : somewhere between glee heaven and hell >.<

    Musicals             Empty Απ: Musicals

    Δημοσίευση από LoLa Παρ Φεβ 24, 2012 3:04 pm

    θέλω από πέρυσι να πάω να δω το Rent αλλά δεν ξέρω..δεν με ενθουσιάζει το φετινό cast :/

    όσο για τις ταινίες έχω δει τις περισσότερες από αυτές που αναφέρει η Άννα και θέλω να συμπληρώσω μερικές αγαπημένες Smile

    Across the universe(Πιστεύω έκαναν αρκετά καλή δουλειά με τα covers)

    Chicago

    The Phantom of the Opera( ζηλεύω που είχες την ευκαιρία να το δεις στο Λονδινο!και τι δε θα 'δινα... Crying or Very sad )

    Μarry Poppins

    Singin' in the Rain

    Top Hat

    Cabaret

    Meet me in St Louis

    p.s 1. ''Θέλουμε ενα thread για ταινίες Smile Classic Hollywood I love you I love you I love you ''

    2. βαριέμαι να βάζω τους τόνους!!!!!!!!!!!!!!!!
    santanna
    santanna
    Admin


    Αριθμός μηνυμάτων : 57
    Points : 96
    Reputation : 15
    Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2012

    Musicals             Empty Απ: Musicals

    Δημοσίευση από santanna Σαβ Φεβ 25, 2012 6:18 pm

    ConSTARdinos έγραψε:
    Προς το παρόν είμαστε μέσα, εγώ, η Δήμητρα, η Χρυσάνθη και η Άννα. Άλλος για τη βάρκα μας;; Razz Very Happy

    ναι, μέσα εγώ!

    LoLa έγραψε:
    όσο για τις ταινίες έχω δει τις περισσότερες από αυτές που αναφέρει η Άννα και θέλω να συμπληρώσω μερικές αγαπημένες

    Across the universe(Πιστεύω έκαναν αρκετά καλή δουλειά με τα covers)

    Chicago

    The Phantom of the Opera( ζηλεύω που είχες την ευκαιρία να το δεις στο Λονδινο!και τι δε θα 'δινα... )

    Μarry Poppins

    Singin' in the Rain

    Top Hat

    Cabaret

    Meet me in St Louis

    p.s 1. ''Θέλουμε ενα thread για ταινίες Classic Hollywood ''


    ναι, τις έχω δει αυτές που ανέφερες και σύ (Mary Poppings & Singin' In The Rain αγαπημένα ( Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven )!
    Θα φτιάξω σύντομα το thread για ταινίες classic hollywood τις λατρεύω και εγώ! Απλά θα το κάνω αύριο γιατί είναι και 4.30 η ώρα και νυστάζω! Sleep

      Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Δευ Μάης 13, 2024 1:01 pm